Новини Топ новини

У Перечині вшанували пам’ять жертв Голодомору

23 листопада у Перечині відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.

Щороку в четверту суботу листопада в Україні згадують мільйони невинних людей, які стали жертвами навмисно організованого голоду. За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисяча осіб. Також за даними слідства визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.

Щоб вшанувати пам’ять жертв тих страшних подій, перечинці зібралися у центрі міста біля Хреста. На жалобний захід прийшли люди різного віку, молодь, представники влади, громадськості, працівники державних установ.

Ведучі називають жахливі цифри: щохвилини вмирало 17 людей, щогодини – 1000, майже 25 тисяч – щодня. Сивочолий чоловік ледве стримує сльози, а жінка у чорному пальті тихенько почала схлипувати, змокрілі очі витерла картатою хусточкою і важко зітхнула: «Яка страшна кара – голод. І не побоялись такого страшного гріха проти людства».

Ще б і не плакати – це ж була справжня війна проти українського народу. Смерть не розрізняла своїх жертв ні за віком, ні за статтю. Люди божеволіли, їли собак, власних дітей.

Представники релігійних конфесій відслужили заупокійну панахиду за померлими, яких було приречено на голодну смерть.

Під час заходу присутні вшанували пам’ять мільйонів українських душ хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.

Тетяна Грицищук, фото автора

(Переглядів: 16 )