Єпископа Віктора Бедь звільнено від керівництва Тернопільскою єпархією УАПЦ

Єпископа Віктора Бедь звільнено від керівництва Тернопільскою єпархією УАПЦ

 |   | 

Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Бедь) більше не очолює Тернопільську єпархію УАПЦ. Обговорення кандидатур нового керуючого єпархією відбудеться 10 травня 2017 р.

Про це кореспонденту РІСУ повідомив Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій (Малетич).

Фото з архіву

Такі рішення прийняв Архиєрейський собор УАПЦ 4 травня. Причину звільнення єпископа Віктора (Бедя) від керівництва Тернопільською єпархією Предстоятель УАПЦ також пояснив.

«Владика Віктор (Бедь) вмішувався у справи усієї Церкви, за що покараний. Але якщо він покається: напише прохання, що більше того не буде робити…» – зазначає Митрополит Макарій. Тоді, вочевидь, покарання з владики знімуть, але до Тернополя його уже не повернуть».

«У Тернопільській єпархії мають знайти собі кандидата у єпископи, якого буде висвячено. Тимчасово керівництво єпархією я взяв на себе», – говорить владика Макарій.

Віктора (Бедя) призначили керуючим до Тернополя рішенням Архиєрейського собору УАПЦ 6 грудня 2016 р. після того, як відсторонили архиєпископа Мстислава (Гука) за його нічні гуляння зі священниками у барі.

Кореспондент РІСУ 8 травня упродовж дня намагався зв’язатися з владикою Віктором (Бедем), телефонуючи йому на мобільний. Утім слухавку спершу підняв інший чоловік, який представився секретарем єпископа і попросив зателефонувати після обіду. У домовлений час журналіст знову телефонував, однак безрезультатно.

Як стало відомо РІСУ з джерел в УАПЦ, духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ критично сприйняло рішення відсторонити владику Віктора (Бедя) і вимагало залишити його керуючим у Тернополі. Місцеві священики, як повідомило джерело в УАПЦ, задоволені активною діяльністю вказаного єпископа. Тому виникли певні суперечності. Зрештою, ситуацію у Тернопільській єпархії УАПЦ врегулювали таким чином, що духовенство запропонує своїх кандидатів на єпископа для Тернополя під час єпархіяльних зборів. Їх і призначили на 10 травня.

До слова, згаданого вище архиєпископа Мстислава (Гука) Архиєрейський собор УАПЦ 4 травня запропонував призначити керуючим Хмельницькою єпархією, але тамтешнє духовенство його не прийняло.

(Переглядів: 263 )

Читати більше

У Мукачеві освятили меморіальний знак до 30-х роковин трагедії на ЧАЕС Меморіальний знак до 30-ї роковини аварії на ЧАЕС з'явився у будівлі Мукачівського відділу У ДСНС області. Участь у відкритті меморіального знаку взял...
Порція гумору на вівторок! Район сучасних багатоповерхівок. Чадо знадвору кличе маму:- Мама-а-а-а...(Голосніше): - Мама-а-а-а...(Дикий крик на весь район): - Мама-а-а-а...З вікн...
Преосвященний владика Мілан відвідав парафію Верховних апостолів Петра і Павла с. Станово деканату Мукачево-Район... 30 серпня, 13 Неділю після Пятидесятниці, Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав парафію святих Верховних апостолів Петра і Па...

Про автора

Коментарі

 1. Ткач 02.07.2017 at 15:48

  Промосковські патріоти 🙂 обережно не вдушітся :)) Бедь є дуже хороша і добра людина! А ви кучка рабів !:)

 2. адвокат 13.05.2017 at 10:39

  Навіщо цьому адвокату ця вся каламайка? Був собі нормальний юрист, мав кантору, перспективи, гроші, заліз “можливо й через великі гроші, а далі, можливо, щоб їх відбити й не вилізає звідтам”, в Церкву. Бедь є далекою від ідей і норм Церкви людиною. Верніться Віктор Васильович до “своєї” справи, не мучте себе та інших…

 3. Юліанна 12.05.2017 at 20:57

  Нормальна він людина, а як священик не дуже. Я б не пішла до нього до церкви

 4. Станко 12.05.2017 at 20:40

  Людина-конфлікт, заручник своїх хворих амбіцій. Вже десятки років виступає клоуном в різних іпостасях . Довго він в цій церкві не пробуде, просто в УАПЦ кадровий голод, а тут ще можливість для Макарія “трішечки” заробити рукоположивши бедя. Но не довго пройшло часу і Макарій зрозумів всю біду бедя)))

 5. Іван Іванович 12.05.2017 at 20:01

  Та невже? Взагалі новина не здивувала. Дивує, як Владика Макарій ще не вигнав цього пристосуванця. Очікуємо, куди далі піде Бедь , в яку прабатьківську? В кого які варіанти???

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *