У Вертепі вперше зародилися колядки

 |   | 

Унікальним Вертепом на Закарпатті пронісся різдвяний вертеп (ВІДЕО)Мешканці села із такою ж назвою – Вертеп – переконані, що саме в їхньому селі зародилася традиція співати різдвяних колядок.

За звичаєм, до хати першими заходять наймолодші учасники вертепу – дівчатка, вбрані у костюми Зірочок. За ними старші хлопчики-пастушки із Віфлеємською зіркою та дорослі, перевдягнені в персонажів біблійних переказів. Поповнили різдвяне дійство і сучасними образами.

“У нас є дід, баба, жид, цигани і нова поліція є, пастухи, пастирі, перший пастир, другий, третій, два янголи. Ми збираємося, колядуємо у всіх найближчих селах”, – розповідає учасник вертепу Іван Зеленяк.

Учасники вертепу мають обійти всі хати, яких у селі півтори сотні. В кожній оселі чекають на колядників за накритим столом.

Мешканці Вертепу переконані, що саме в їхньому селі раніше за інших зародилася традиція співати різдвяних колядок. “Тут колядки унікальні, тобто вони не колядуються більше ніде в Україні. Вони старі і їх знають люди, їх передають з покоління в покоління, і ось тому я думаю, така назва Вертеп”, – зазначає місцевий мешканець Юрій Роман.

(Переглядів: 11 )

Читати більше

Священик Мукачівської єпархії зустрівся з дружинами загиблих воїнів АТО У неділю, 4 лютого, з благословіння Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського голова Військового єпархіального відділ...
Католикам пояснили, чи потрібно постити 24 грудня Запитання: Цьогоріч Надвечір’я Різдва Христового, 24 грудня, припадає на неділю. Чи зобов’язує католиків піст у цей день? Відповідь: Курія Кам’янець...
В неділю відбулося богослужіння у храмі с. Крайнє-Каллово, що на Хущині У неділю 5-ту по Пятидесятниці Його Високопреосвященнство Марк, Митрополит Хустський і Виноградівський, звершив божественну лутургію в с. Крайнє-Калло...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *