Актуальне сьогодення Новини Новини України Суспільство Топ новини УПЦ УПЦ

Участь духовенства в державній церемонії вшанування жертв голодоморів в Україні

25 листопада 2017 року на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» відбулася державна церемонія вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні, Президент України, Петро Порошенко наголосив на важливості того, «щоб наші нащадки завжди знали, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований Голодомор». Глава держави встановив композицію із колосків пшениці до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на центральній алеї Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодомору в Україні». Після цього біля меморіального знаку «Свіча пам’яті» предстоятелі українських християнських церков проголосили молитву за померлими від голоду у 1932-1933 роках.

Очолював панахиду за спочилими глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні духовенства християнських церков. 

У заході взяв участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та вікарій Київської Митрополії архієпископ Ірпінський Климент, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Президентом було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та акцію «Запали свічку». Насамкінець, присутні віддали шану всім, хто загинув від голоду в ‎1932-1933 роках. 

Нагадаємо також, що цього дня з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів в Україні в усіх храмах і монастирях УПЦ відбулися панахиди за спочилими в роки лихоліття.

(Переглядів: 21 )