Відео Новини Топ новини Фото

Українська Православна Церква відзначила 1030-ліття Хрещення Русі

27 липня 2018 року, з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі та напередодні дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святковий молебень біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці у Києві. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Разом із Його Блаженством за богослужінням молились ієрархи та духовенство 12 Помісних Православних Церков та усіх єпархій Української Православної Церкви, десятки тисяч православних віруючих з усієї України та групи паломників з Білорусі, Молдови, Румунії та інших країн. Нагадаємо, що на урочисті торжества з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі в Київ прибули делегації Помісних Православних Церков. Про це повідомив заступник голови Відділу зовнішніх церковниї зв’язків УПЦ, протоієрей Миколай Данилевич.

Участь в молебні, Хресній ході до Києво-Печерської, Успенської лаври напередодні молитовної пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира взяв також і керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський.

Після завершення молебню Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до велелюдної пастви з вітаннями та напутнім словом.

Предстоятель зазначив, що 1030 років тому святий рівноапостольний князь Володимир охрестив Руську землю, охрестив Київ, який тоді був столицею Русі, і привів усіх людей до Бога. Ми, його наступники, повинні пам’ятати про це та намагатися бути  подібними до святого князя.

«Наші предки загубили правильні поняття про Бога, відійшли в язичництво, але святий князь Володимир повернув шляхи людські, зробив їх рівними, що вели до Бога, до благодаті Святого Духа. Сам князь змінився вкорінь після Хрещення, став іншою людиною, з жорстокого, гріхолюбивого чоловіка він став благородним, милосердним, люблячим Бога і ближнього, став “Красним сонечком”, як говорить про нього літопис, – не червоним, а красивим. Ми, як наступники св. кн. Володимира, повинні намагатися будти подібними до нього. Ми повинні викорінювати у собі злобу, ненависть, ворожнечу, привчати любити Бога, поважати і терпіти ближнього. На цьому живе все людство. Нехай Бог молитвами святого рівноапостольного князя Володимира Господь обергіає всіх, хто прибув сьогодні до Києва, щоб бути учасником свята!», – наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після молебню розпочався масштабний багатотисячний хресний хід із вісьмома чудотворними святинями до Києво-Печерської Лаври. Пряму трансляцію урочистостей транслював телеканал “Інтер”.

У молитовній ході цього року взяли участь 250 тисяч православних вірян. Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року. 

Хресний хід супроводжували великі святині: мощі святого благовірного князя Володимира, священномученика Климента, єпископа Римського, великомученика Георгія Побідоносця, стопа святого апостола Андрія Первозваного, образ із часткою мощей апостола Андрія Первозваного, Зимненська ікона Божої Матері, ікони з часткою мощей священномученика Володимира, митрополита Київського, та преподобного Серафима Саровського. Йдеться у повідомленнях Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

 

 

А 28 липня, Високопреосвященніший Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський взяв участь в святковому богослужінні, яке відбулися в столиці нашої країни з нагоди Дня пам’яті святого рівноапостольного  великого князя Володимира та Дня Хрещення Київської Русі.

В цей день на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України у співслужінні ієрархів та духовенства 12-ти Православних Помісних Церков та собору єпископів УПЦ звершив Божественну літургію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієреї та духовенство з делегацій Помісних Православних Церков: митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр (Руська Православна Церква), митрополит Іринопульський Димитрій (Александрійский Патріархат), архієпископ Йорданський Феофілакт (Єрусалимський Патріархат), митрополит Зугдідський і Цаїшський Герасим (Грузинська Православна Церква), єпископ Моравічський Антоній (Сербська Православна Церква), митрополит Старозагорський Кіпріан (Болгарська Православна Церква), єпископ Арсинойський Нектарій (Кіпрська Православна Церква), митрополит Ельбасанський Антоній (Албанська Православна Церква), єпископ Гайновський Павел (Польська Православна Церква), архієпископ Михайловський Георгій (Православна Церква Чеських земель і Словаччини), протоієрей Іоанн Піцура, керуючий українським вікаріатством у Румунії (Румунська Православна Церква), протоієрей Даниїл Андріюк, представник митрополита Американського Тихона при Московському Патріархаті (Православна Церква в Америці); сонм єпископів Української Православної Церкви,  насельники та гості Лаври у священному сані.

За богослужінням молилися тисячі парафіян та прочан, які приїхали до Києва на ювілейне свято з усіх регіонів України та з інших держав.

За Божественною літругією архієреї, духовенство та віряни на чолі з Предстоятелем навколішки піднесли сугубу молитву про мир в Україні.

Після запричасного стиха керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав Звернення єпископату Української Православної Церкви до кліру, чернецтва та мирян з нагоди 1030-ліття Хрещення Київської Русі. у Зверненні підкреслено значення для українського народу Хрещення Русі святим князем Володимиром, дана оцінка викликам, які постають перед Церквою у наш час, висловлені співчуття та підтримка чадам УПЦ, які страждають від бойових дій, а також окреслено основні завдання, що стоять перед Церквою, і головне з них – “несення Слова Божого людям, які будучи навіть охрещеними, не живуть життям у Христі”.

 

 

(Переглядів: 67 )