Анонси МГКЄ Новини

Ужгородом пройде традиційна Хресна хода греко-католиків

Цієї неділі, 24 березня, Ужгородом пройде традиційна Хресна хода. Щороку греко-католицька громада проводить її у Хрестопоклонну неділю, цьогоріч же її вперше перенесли на тиждень скоріше.

Священик УГКЦ отець Владислав Ігнатишин розповів нам, що причина перенесення цілковито практична: «Через те, що за Юліанським календарем Хрестопоклонна неділя цього року припадає на 31 березня, а в державі проходить перший тур виборів. Тому, аби дати людям можливість проголосувати та уникнути будь-яких непорозумінь, які можуть бути використані недобросовісними людьми, ми, як Церква, яка живе в реаліях сьогодення і рахується з суспільними процесами, ідемо назустріч і переносимо Ходу». Крім того, щороку священнослужителі залучаються підтримкою та супроводом наряду поліції.

Отець Владислав виділив ще один момент, «зі смайликом», як сам зауважив: Хрестопоклонна неділя для вірників, які святкують за Григоріанським календарем, припадає саме на 24 березня. Так що ми і не відступили від своєї традиційної Хресної ходи в Хрестопоклонну неділю», – каже отець.

Цьогоріч, як завжди, священики згадуватимуть на кожній з 14 станцій основні моменти Хресної дороги.

(Переглядів: 17 )