В день Обрізання Господнього владика Феодор звершив літургію в Мукачівському кафедральному соборі

В день Обрізання Господнього владика Феодор звершив літургію в Мукачівському кафедральному соборі

 |   | 

З четвертого століття православні християни святкують подію, про яку сказано в Євангелії від Луки – обрізання Господнє, звершене на восьмий день після народження Ісуса Христа. Про це свято розповідає “Уніан-Релігії” в проекті “Православні свята”, який реалізований за сприяння Київської Духовної Академії і Семінарії. 

Обрізання для стародавніх іудеїв визначало приналежність до Богообраного народу. Необрізаний не був присвячений Єдиному Богові і Творця всіх, вважався іновірним, негідним приносити Богові жертву, негідним до Нього звертатися. Старозавітне обрізання було прообразом християнського хрещення.

Пресвята Богородиця Марія і Її обручник Йосиф, уявний батько Іісуса, природно, принесли немовля до храму для обрізання і там разом із нареченням імені – Іісус, Спаситель, – зробили цей обряд.

Православним християнам особливо важливо у це свято згадувати про те, що і Пресвята Богородиця, і Йосиф були істинними юдеями, які поважали Закон. Перші апостоли і християни, які вийшли з юдеїв, також були обрізані.

Свято Обрізання для християн важливе ще й тим, що всупереч багатьом єретичним судженням, які спотворюють земний образ Ісуса Христа, підтверджує, що Богонемовля Іісус був чоловічої статі і обряди, що призначалися для іудеїв, над Ним також були здійснені. 

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/holidays/2344547-14-sichnya-obrizannya-gospodne.html

В цей день, Обрізання Господнього та молитовної пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (379),  в Мукачівському кафедральному соборі на честь ікони Божої Матері “Почаївська” було звершено святкове архієрейське богослужіння, яке  очолив Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору.

За богослужінням до Всещедрого Бога підносилась сугуба молитва за мир на святій Українській землі.

Наприкінці архіпастир у своєму слові привітав усіх іменинників Василів з Днем Небесного покровителя.

Відтак владика закликав на паству Боже благословіння.

 

(Переглядів: 8 )

Читати більше

Місії в Баранинцях… "О, Маріє, без гріха зачата, молись за нас, що до тебе прибігаємо" - всесвітньо відома маленька молитва з великими можливостями. Нещодавно наша молодь...
Дві молодіжки єпархії провели цікаве дозвілля недільного дня У неділю, 5 червня, Кучавське молодіжне братство імені митрополита Володимира на чолі з головою отцем Олександром організувало пізнавально-спортивну п...
Єпархія взяла участь в урочистому Віче з нагоди Дня міста Ужгорода За доброю традицією Ужгород на День міста, цьогоріч 23 вересня, зустрічав гостей на всенародному Віче з нагоди відзначення 1124-ї річниці з часу першо...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *