В мережі опублікували фотографії процесу демонтажу і перевезення дерев’яного храму з села Медведівці до скансену в Празі

В мережі опублікували фотографії процесу демонтажу і перевезення дерев’яного храму з села Медведівці до скансену в Празі

 |   | 

 З благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського Інформаційний відділ єпархії спільно з Богословсько-історичним науково-дослідним центром імені архімандрита Василія (Проніна) нещодавно започаткував рубрику на офіційному сайті єпархії  під назвою: “A PRIORI”.

Що це таке, і що ми публікуємо? Передусім про етимологію. За визначення Вікіпедії: Апріорі (лат. a priori − первісно) − те, що передує досвіду, є філософським терміном. Протилежний термін, апостеріорі, позначає те, що випливає з досвіду. Апріорі − саме собою зрозуміло. Це те, що випливає з попереднього, або ж є тим, що було від початку. Простіше кажучи, апріорі − це істина. А істина, як відомо, не підлягає ніяким сумнівам і існує незалежно від нашого особистого світогляду. Вона не має ніякого стосунку до поняття правда, яка може бути у всіх своя й часто помилкова.

Рубрика “A PRIORI” містить в собі публікації, передусім архівного характеру. Ідея проекту в тому, щоб читач мав можливість ознайомлюватися з церковною історією Мукачівської єпархії передусім мовою оригінальних архівних документів та джерелознавчих і літературознавчих студій.

Першою публікацією проекту стала тема геніалогії: “A PRIORI”: Моя геніалогія: що, де, коли? 

Черговим матеріалом, який продовжує нашу віртуальну студію є публікація фотографій процесу демонтажу та перевезення дерев’яного лемківського храму з села Медведівці, Мукачівського району Мукачівської Православної єпархії до скансену в Празі у 1929 році.

«Церква Святого Архангела Михаїла в селі Медведівці Мукачівського району з’явилась у 1783 році, коли була перевезена туди з Великих Лучок. Споруда датується другою половиною XVII століття.

Оскільки релігійною громадою села у кінці 1920-их років було зведено новий мурований храм, гостро постало питання збереження пам’ятки сакральної дерев’яної архітектури.

У 1929 році Народний музей в Празі за сприяння Міністерства освіти придбав храм з Медведівців. Сакральну споруду було розібрано на окремі частини, завантажено спочатку на вози, потім на вантажівки, які доставили демонтовану церкву до залізничної станції в Мукачеві. Залізницею церкву доправили до Праги.

Збирати «конструктор» у празькому скансені доручили фірмі Alois Zeman, Praha-Spořilov під наглядом інженера Антоніна Моравека.

Світлини з часопису Pestrý týden, число 30 від 27 липня 1929 року».

Фотоматеріал та коментарі до нього розміщені на ресурсі:

 https://www.facebook.com/transcarpathian.heritage.

(Переглядів: 12 )

Читати більше

З історії монастиря в Заріччі… Офіційною датою прийняття унії на Закарпатті вважається 1646 р., коли в Ужгородському замку 63 священики вирішили підписати союз із Римом. Згадані свя...
Із Закарпаття до Ватикану українські діти повезли “Книгу добра” "Книгу добра" везуть українські діти до Ватикану, щоб передати Папі Римському Францску - повідомляє Закарпаття онлайн.  У неділю вони виїхали з Украї...
Афонські святині на Закарпатті (відео) Днями Перший кабельний розповів у програмі "Церковне закулісся" про афонські святині Закарпаття.  "Святині зі Святої Гори Афон виявляється поруч із н...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →