Актуальне сьогодення Милосердя Новини Суспільство УПЦ

В мережі з’явився посібник про допомогу інвалідам в церкві

Перевидання книги «Інвалід в храмі: допомога людям з проблемами слуху та зору» з’явилося у вільному доступі в мережі Інтернет.

Автори книги – фахівці-дефектологи і православні священики, які мають великий досвід духовного піклування про парафіян з вадами слуху та зору.

Книга містить три розділи, присвячені допомозі сліпим і зі слабким зором, глухим і слабочуючим, а також сліпоглухим віруючим, що приходять в православний храм.

Кожен розділ містить відомості про психологічні особливості та соціальні проблеми прихожан з інвалідністю, про правила і етику спілкування з ними. Автори діляться порадами, як встановити з ними контакт, допомогти зрозуміти богослужіння, брати участь в Таїнствах і безпечно переміщатися по храму.

«Церква – не установа, що допомагає громадянам. Церква – сім’я, єдиний організм. І кожна людина незалежно від її тілесної недосконалості, від стану її розуму є нашим братом чи сестрою. Щоб вона відчувала таке ставлення, потрібно включити її в церковне життя громади, впустити в своє життя », – зазначено в передмові.

Завантажити книгу можна на сайті Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння. Даний посібник є перевиданням книги, що вийшла в 2015 році. Праця був виправлена і доповнена.

Перекладено з російської редакцією “Закарпаття релігійне”. За матеріалами видання “Фома в Україні”. 

(Переглядів: 19 )