В Ракошинському монастирі керуючий Мукачівською єпархією звершив літургію та молебний канон до святого Феодора Тирона

В Ракошинському монастирі керуючий Мукачівською єпархією звершив літургію та молебний канон до святого Феодора Тирона

 |   | 

В п’ятницю першого тижня Великого посту керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив літургію Передосвячених Дарів в Ракошинському Свято-Покровському чоловічому монастирі.

Архіпастирю співслужило духовенство єпархії, настоятель обителі, священнослужителі Мукачівського районного благочиння та вказаної обителі.

Наприкінці літургії владика разом зі священнослужителями звершив молебний канон до святого великомученика Феодора Тирона та освятив коливо.

З історії свята: Звичай освячувати коливо у п’ятницю першого тижня Великого посту встановлений в пам’ять про чудо, яке трапилось в часи правління римського імператора Юліана відступника, який намагався відродити панування язичництва та відновити гоніння на християн. Знаючи, що християнам заборонено вкушати ідоложертвенну іжу, імператор вирішив образити вірних. Він наказав градоначальнику Константинополя окропити продукти, що продавались на ринках кров’ю язичницьких жертв. При чому зробити це імператор-відступник звелів якраз першого тижня Великого посту. Історія оповідає, святий великомученик Феодор Тирон з’явився уві сні Константинопільскому архієпископу Євдоксію і сказав, щоб християни в ці дні нічого не купували на ринках, а вживали особливу страву із зерна – коливо.

Насамкінець архіпастир звернувся до присутніх зі словами проповіді. У своєму слові архіпастир також привітав намісника монастиря, братію та прихожан зі святою Чотиридесятницею та побажав усердного молитвенного подвигу та Божого благословіння у проходженні Великого посту.

Завтра, 24 лютого в суботу першого тижня Великого посту,  Владика звершить Божественну літургію святителя Іоанна Златоустого в с. Осій, що на Іршавщині в Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі. Початок богослужіння: 0900.

(Переглядів: 10 )

Читати більше

16 грудня – день Ангела керуючого Мукачівською православною єпархією 16 грудня – день Ангела керуючого Мукачівською православною єпархією архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора. В цей день у Мукачівському Св...
УЖГОРОД. Єпархія взяла участь в урочистостях ДСНС України з нагоди професійного свята – Дня рятівника УЖГОРОД. Єпархія взяла участь в урочистостях ДСНС України з нагоди професійного свята – Дня рятівника в Єпархіальний інформаційний відділ / Новини єп...
Святкування у день чотирнадцятої річниці прославлення апостола Закарпаття прп. Алексія Карпаторуського 21 жовтня у Свято-Миколаївська обитель с. Іза-Карповтлаш, де почивають всечесні мощі цього угодника Божого зустрічала багатьох священнослужителів та в...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *