В УПЦ провели форум з питань біоетики

В УПЦ провели форум з питань біоетики

 |   | 

14 травня 2018 рокунапередодні Міжнародного дня сім’ї, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія  у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся форум «Біоетичні аспекти духовного і фізичного здоров’я сім’ї та особистості». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«На сьогоднішній день у деяких сферах біомедичної практики людина стає об’єктом маніпуляцій. Наприклад, людський ембріон іноді розглядається як рядовий об’єкт наукових досліджень і експериментів, включаючи генетичні. Аналогічна ситуація виникає у разі, коли з тіла померлої людини вилучаються внутрішні органи без прижиттєвої згоди на це покійного або його родичі тощо. Тому назріла необхідність, шляхом активного діалогу між духовенством і фахівцями, що опікуються питаннями сім’ї, медицини та біоетики в Україні, обговорити ці факти, а відповідні напрацювання донести до відома духовенства через керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї», — зазначили у Синодальному відділі УПЦ у справах сім’ї, які виступили організаторами заходу.

Для роботи в конференції було зареєстровано більше ста учасників із різних куточків України.

Очолив захід Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Форум відвідали вікарії Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій та архієпископ Обухівський Іона.

На початку пленарного засідання було зачитано вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. З вітанням до присутніх звернувся голова Місії архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

Пленарні засідання проходили у вигляді виступів учасників форуму на теми щодо діяльності Церкви у напрямку біоетики: протиабортна діяльність, репродуктивні технології, традиційні сімейні цінності, евтаназії тощо.

Програма виступів на форумі:

 1. «Сучасні біоетичні загрози існування традиційної сім’ї».

Протоієрей Геннадій Батенко, заступник Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів.

 1. «Проблеми сучасної сім’ї та сімейної політики в Україні».

Тетяна Семенівна Таран, Заслужений працівник культури України, голова ГО “Людина ХХІ століття”, юридичний консультант при відділі у справах сім’ї Київської єпархії

 1. «Старість: нові можливості, інтереси, сенс життя».
  Протоієрей Олексій Добош, Професор Київської духовної академії.
 2. «Досвід роботи просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса, спрямованого на відродження традиційних сімейних цінностей і захисту життя ненароджених дітей».
  Протоієрей Андрій Коробчук, керівник відділу у справах сім’ї Одеської єпархії, духівник просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса.
 3. «Досвід пастирської роботи з самотніми матерями та дітьми-підліткам, які потрапили у складні життєві обставини, на прикладі співпраці священнослужителів Макарівського вікаріатства з соціальними установами Макарівщини».
  Архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Бишівського благочиння, настоятель парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, керівник соціального духовно-просвітницького центру “Ковчег” Макарівського вікаріатства Київської єпархії.
 4. «Організація протиабортної діяльності: комплексний підхід».
  Протоієрей Владислав Діханов, Голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань.
 5. «Етичні проблеми медичної реформи в Україні».
  Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді.
 6. “Аналіз соціальної концепції УПЦ щодо біомедичних запитів сучасності та вплив на сімейне виховання майбутнього.”
  Протоієрей Михаїл Коник, координатор проекту “Наставництво” в УПЦ, тренер з наставництва, керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії УПЦ, аспірант кафедри ім. В.Г. Скотного, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.
 7. «Духовні передумови спадкових захворювань».
  архімандрит Макарій (Сердюк), насельник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.
 8. «Протиабортне консультування в Україні, проблеми та перспективи».
  Єрух Олександр Феліксович, співробітник Синодального відділу з соціо-гуманітарних питань, координатор протиабортного руху громадської організації «Спаси і сохрани».
 9. «Вплив сучасних репродуктивних технологій на духовне і фізичне здоров’я жінки».
  Людмила Іллівна Сакали, лікар акушер-гінеколог.
 10. «Сучасна інформаційна політика з питань сім’ї, роль інтернет-технологій у духовно-моральному вихованні молоді».
  Світлана Володимирівна Ломачинська, аспірант Житомирського державного університету імені І. Франка.

Заключним етапом форуму став Круглий стіл керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї.

Додамо також, що Мукачівську єпархію на форумі представляв голова Єпархіального відділу у справах сім’ї − протодиякон Олександр Онисько.

(Переглядів: 16 )

Читати більше

До Ужгорода прибула чудотворна ікона Божої Матері «Страсна» з Вінниччини У вівторок, 19 вересня, з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в ...
2 червня відзначатимуть Національний день молитви за Україну Третій рік поспіль віряни різних церков України об’єднаються у спільній ініціативі – відзначенні Національного дня молитви. Цього року найбільше мол...
У Великий Четвер Папа Франциск обмиє ноги в’язням Вчетверте протягом за п’ять років понтифікату Папа Франциск обрав в’язницю для звершення богослуження Великого Четверга зі зворушливим обрядом обмиван...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →