Актуальне сьогодення Новини Суспільство УПЦ

В УПЦ провели форум з питань біоетики

14 травня 2018 рокунапередодні Міжнародного дня сім’ї, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія  у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся форум «Біоетичні аспекти духовного і фізичного здоров’я сім’ї та особистості». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«На сьогоднішній день у деяких сферах біомедичної практики людина стає об’єктом маніпуляцій. Наприклад, людський ембріон іноді розглядається як рядовий об’єкт наукових досліджень і експериментів, включаючи генетичні. Аналогічна ситуація виникає у разі, коли з тіла померлої людини вилучаються внутрішні органи без прижиттєвої згоди на це покійного або його родичі тощо. Тому назріла необхідність, шляхом активного діалогу між духовенством і фахівцями, що опікуються питаннями сім’ї, медицини та біоетики в Україні, обговорити ці факти, а відповідні напрацювання донести до відома духовенства через керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї», — зазначили у Синодальному відділі УПЦ у справах сім’ї, які виступили організаторами заходу.

Для роботи в конференції було зареєстровано більше ста учасників із різних куточків України.

Очолив захід Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Форум відвідали вікарії Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій та архієпископ Обухівський Іона.

На початку пленарного засідання було зачитано вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. З вітанням до присутніх звернувся голова Місії архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

Пленарні засідання проходили у вигляді виступів учасників форуму на теми щодо діяльності Церкви у напрямку біоетики: протиабортна діяльність, репродуктивні технології, традиційні сімейні цінності, евтаназії тощо.

Програма виступів на форумі:

 1. «Сучасні біоетичні загрози існування традиційної сім’ї».

Протоієрей Геннадій Батенко, заступник Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів.

 1. «Проблеми сучасної сім’ї та сімейної політики в Україні».

Тетяна Семенівна Таран, Заслужений працівник культури України, голова ГО “Людина ХХІ століття”, юридичний консультант при відділі у справах сім’ї Київської єпархії

 1. «Старість: нові можливості, інтереси, сенс життя».
  Протоієрей Олексій Добош, Професор Київської духовної академії.
 2. «Досвід роботи просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса, спрямованого на відродження традиційних сімейних цінностей і захисту життя ненароджених дітей».
  Протоієрей Андрій Коробчук, керівник відділу у справах сім’ї Одеської єпархії, духівник просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса.
 3. «Досвід пастирської роботи з самотніми матерями та дітьми-підліткам, які потрапили у складні життєві обставини, на прикладі співпраці священнослужителів Макарівського вікаріатства з соціальними установами Макарівщини».
  Архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Бишівського благочиння, настоятель парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, керівник соціального духовно-просвітницького центру “Ковчег” Макарівського вікаріатства Київської єпархії.
 4. «Організація протиабортної діяльності: комплексний підхід».
  Протоієрей Владислав Діханов, Голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань.
 5. «Етичні проблеми медичної реформи в Україні».
  Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді.
 6. “Аналіз соціальної концепції УПЦ щодо біомедичних запитів сучасності та вплив на сімейне виховання майбутнього.”
  Протоієрей Михаїл Коник, координатор проекту “Наставництво” в УПЦ, тренер з наставництва, керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії УПЦ, аспірант кафедри ім. В.Г. Скотного, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.
 7. «Духовні передумови спадкових захворювань».
  архімандрит Макарій (Сердюк), насельник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.
 8. «Протиабортне консультування в Україні, проблеми та перспективи».
  Єрух Олександр Феліксович, співробітник Синодального відділу з соціо-гуманітарних питань, координатор протиабортного руху громадської організації «Спаси і сохрани».
 9. «Вплив сучасних репродуктивних технологій на духовне і фізичне здоров’я жінки».
  Людмила Іллівна Сакали, лікар акушер-гінеколог.
 10. «Сучасна інформаційна політика з питань сім’ї, роль інтернет-технологій у духовно-моральному вихованні молоді».
  Світлана Володимирівна Ломачинська, аспірант Житомирського державного університету імені І. Франка.

Заключним етапом форуму став Круглий стіл керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї.

Додамо також, що Мукачівську єпархію на форумі представляв голова Єпархіального відділу у справах сім’ї − протодиякон Олександр Онисько.

(Переглядів: 25 )