В УПЦ розповіли, на що очікувати від зустрічі Патріархів Варфоломія та Кирила

В УПЦ розповіли, на що очікувати від зустрічі Патріархів Варфоломія та Кирила

 |   | 

Зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Патріархом Константинопольським Варфоломієм відбудеться у Стамбулі 31 серпня.

Про те, що ця зустріч буде означати для світового Православ’я, розмірковує заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич, повідомляє УНІАН-Релігії з посиланням на  Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У Константинопольській та Руській Православній Церквах офіційно повідомили про майбутню зустріч, яка відбудеться 31 серпня 2018 року.

За словами протоієрея Миколая Данилевича, є підстави вважати, що для світового Православ’я це буде позитивна подія, яка поліпшить весь клімат міжправославних відносин. Про це заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ написав на особистій сторінці у фейсбук.

Він зазначив, що у «вузьких колах» про перспективу такої зустрічі говорили давно і припустив, що «будуть вирішені, або принаймні намічені шляхи вирішення багатьох актуальних проблем з кінцевою метою зміцнення міжправославної єдності».

«У будь-якому випадку, прямий діалог Глав Церков завжди краще, ніж обмін заочними заявами в ЗМІ, що ми спостерігали до сих пір, — продовжив священик. — У православному світі (в середовищі Помісних Православних Церков) сьогодні відчувається загальне бажання єдності і консолідації, а також вирішення накопичених проблем. Ніхто з Помісних Церков не налаштований на породження нових розколів. Саме такі тенденції і настрої в міжправославних стосунках сьогодні».

На його переконання, це свідчить про те, що сподівання сил, які прагнуть вирішити свої проблеми, нехай навіть і шляхом розколу між окремими членами Вселенського Православ’я, — марні.

«Підсумовуючи, можна сказати, що як для світового православ’я взагалі, так і для нашої Української Православної Церкви майбутня зустріч обіцяє бути позитивною подією», — сказав заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Попередня зустріч Патріарха Кирила з Патріархом Варфоломієм відбулася на Зборах Предстоятелів автокефальних Православних Церков, що проходили 22-27 січня 2016 року в Шамбезі (Швейцарія).

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/orthodoxy/10215050-v-upc-rozpovili-pro-ochikuvannya-vid-maybutnoji-zustrichi-patriarhiv-kirila-ta-varfolomiya.html

(Переглядів: 12 )

Читати більше

«Мукачівська православна єпархія робить неоціненний внесок у розвиток церковної науки та історії»: учасники Міжнародної конференції про наукове зібрання... Щорічно Мукачівська православна єпархія спільно з науковцями виступає організатором низки солідних наукових зібрань. 2017-ий не став виключенням. 4-5 ...
Кілька тез про Патріархат УГКЦ Активність та діяльність мирян є важливою складовою для відновлення наших традицій та побудови патріархату УГКЦ. Так вважає голова Українського патріа...
Митрополит Антоній пояснив, чому приписувати “МП” до УПЦ недоречно   Змінювати назву Української Православної Церкви на рівні офіційних документів з тієї причини, що ніби то «парафіяни обманюються і не завжди ро...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →