В Ужгороді діти творили “Чарівний світ писанки”

В Ужгороді діти творили “Чарівний світ писанки”

 |   | 

4 квітня в стінах Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відбувся майстер-клас “Чарівний світ писанки”, який щорічно назустріч Великодню організовує департамент культури спільно зі Службою у справах дітей Закарпатської облдержадміністрації.

Цьогоріч на майстер-клас завітало близько сотні учасників: діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, котрі виховуються в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу на Великоберезнянщині, Хустщині та Берегівщині, вихованці притулку для дітей Служби у справах дітей Закарпатської ОДА (смт.Батьово) і Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей (м.Свалява) в супроводі дорослих. 

Організатори привітали всіх учасників із прийдешнім святом та наголосили, що закарпатські писанки, мабуть, найгарніші, адже увібрали в себе яскравий і неповторний колорит мультикультурного краю. Присутнім також нагадали, що створена власноруч писанка – не просто стильна прикраса, а й потужний оберіг, якщо братися за її виготовлення з чистими думками та добрими почуттями. Крім того, декорована символами миру, здоров’я, родинного щастя, достатку – писанка стане чудовим подарунком-побажанням для близької людини.   

Більше про походження, значення і, власне, різновиди писанок учасникам розповіли знані крайові майстрині Людмила Губаль, Марія Купарь, Світлана Залуцька, Йожина Ільїна, Вікторія Сімкович та Ольга Ловга. Під їхнім умілим скеруванням упродовж більше двох годин діти завзято трудилися над створенням воскових писанок, мальованок, мотанок, писанок у техніках вирізування, декупажу, декорування бісером тощо.

Всю виготовлену великодню атрибутику учасники залишили собі. На додачу до писанок одержали від організаторів великодні кошики з пасками й іншими смаколиками. Завершився день святковим обідом та екскурсією Ужгородським скансеном – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА. 

(Переглядів: 3 )

Читати більше

Яка різниця між парафіями на Закарпатті й на Уралі? Яка різниця між парафіями на Закарпатті й на Уралі?По-перше, тут, де я працюю, громади невеликі - 4-9 людей. Саме стільки їх у неділю на св. Месі, так...
У Свято-Володимирівському монастирі в с. Сухий освячено храм      25 жовтня в 21-ту Неділю після П’ятидесятниці керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ ...
Іршавська молодіжка напередодні Пасхи прибирає обійстя знедолених Весняним чудовим днем, коли вся природа готується до зустрічі Воскреслого Господа, братчики Іршавської молодіжки поспішили готувати оселі і подвір’я з...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *