Новини Топ новини

В Ужгороді освятили монумент жертвам Голодомору

У суботу, 24 листопада, в Ужгороді на набережній Незалежності відкрили і освятили монумент жертвам Голодомору. Участь у пам’ятному заході взяли керівництво області та міста Ужгород, автор скульптурної композиції Ігор Гречаник, представники дипломатичних установ, духівництво, військовослужбовці, керівники установ і відомств краю, громада обласного центру.

– У цей важкий для України час, коли російські найманці на Сході країни вбивають наших співвітчизників, треба не забувати, що і морити голодом українців ретельно спланували саме у Кремлі, – зазначив у своїй промові голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Для нас має стати уроком те, що внутрішні чвари, розгойдування вулиці, безвідповідальність і безкарність призвели до ослаблення молодої держави, втрати державності, фактичної її окупації радянською Росією і до такого жахіття, як Голодомор, який вже 18 країн світу визнали геноцидом українського народу. На цьому тижні до них приєднався вже двадцять перший штат Сполучених Штатів Америки.

Керівник краю закликав присутніх й усіх краян запалити у вікнах своїх домівок свічу пам’яті про співвітчизників, яких сталінський тоталітарний режим прирік на голодну смерть.

Надзвичайно зворушливим і чуттєвим стало театралізоване втілення образу дитини-свідка страшних подій голодомору в Україні у виконанні вихованки Рахівського позашкільного закладу освіти із с. Костилівка Вікторії Волощук. Щирість дитини не лишила байдужим нікого з присутніх.

До сьогоднішнього дня Закарпаття залишалося єдиною областю в Україні, в якій не було встановлено меморіального знаку жертвам Голодомору.

Після промов керівництва області та міста відбулась поминальна міжконфесійна літія, яку очолив  єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, у співслужінні секретаря єпархії протоієрея Сергія Ємця та духовенства Ужгородського благочиння. Відтак духовенство, після поминальних молитов, освятили монумент “Свіча пам”яті”.

Від Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви поминальну панахиду відслужили та освячення пам’ятника провели протоієрей Сергій Урста, канцлер Консисторії єпархії у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна та протоієрея Ростислава Криворучко.

З благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського участь у скорботних заходах взяв благочинний міста Ужгорода – протоієрей Володимир Гуй з духовенством Ужгородського благочиння.

Сотні колосків пшениці і палаючих лампадок поклали присутні до підніжжя монументу, а на балконі будівлі облдержадміністрації запалили свічки в пам’ять про світлі душі убитих голодом українців. Тим самим Закарпаття долучилося до загальнонаціональної акції «Запали свічку».

Водночас в атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації розмістили стенди з копіями архівних документів, які в хронологічному розрізі висвітлюють історію Голодомору та наслідки цього страшного злочину проти народу України.

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних…

(Переглядів: 16 )