В Ужгороді презентували книжки про секрет євреїв та антисемітизм

В Ужгороді презентували книжки про секрет євреїв та антисемітизм

 |   | 

6 травня о 18 годині у приміщенні Будинку Вчителя, що знаходиться в Ужгороді на Православній набережній відбулася зустріч з представниками єврейського ізраїльського каналу «Open TV». Її метою  стала презентація двох книжок Михайла Бруштейна «Головний секрет євреїв» та «Антисемітизм як закон природи. Книга для євреїв та ні». Друге з вищезгаданих видань базується на основі лекцій Міхаеля Лайтмана, що відомий у єврейському світі як професор каббаліст.

Каббала – це одна з багатьох течій в іудаїзмі, котра почала свій розвиток ще у 12 столітті. Каббала пов’язана з усвідомленням Творця та Творіння, ролі та цілей Творця, природи людини та існування. Вона є невід’ємною частиною традиції іудаїзму та визнається усіма напрямками ортодоксального іудаїзму.

Андрій та Аріель, котрі приїхали до Ужгороду з презентацією книги, вже встигли провести подібні заходи у багатьох містах України, в тому числі у Києві, Харькові, Запоріжжі та Львові. Під час зустрічі учасники мали змогу почути інформацію про поняття антисемітизму, єврейські корені та наскільки важливо правильно вести діалог одне з одним.

11198889_733009140142610_372364757_n

Після невеличкої інформаційної частини організатори події запропонували гостям зустрічі взяти участь у круглому столі. Кожен мав змогу висловити свою думку про те, якими повинні бути відносини між людьми та як побудувати успішне суспільство. Спілкування вийшло дуже неформальним та відкритим, адже його форма мала свої чіткі правила: «всі рівні між собою», «кожна думка важлива», «ніякої критики» та «висловивитися повинен кожен».

Круглі столи за такими правилами пройшли вже у багатьох країнах світу. Найбільша на сьогодні зустріч такого формату зібрала одну тисячу столів та пройшла у центрі Тель Авіва. Тоді вуличну демонстрацію вдалось перевести у русло конструктивного діалогу.

На закінчення кожному учаснику подарували обидві книги, мовою оригіналу котрих є російська. Ось, що каже про свої книги їх автор Михайло Бруштейн.

«Головний секрет євреїв»: «Біля 4 тисяч років тому єврейський народ здійснив неможливе. Якимось незбагненним чином він зненацька вирішив, що повинен та здатний втілити у життя ідею: «Возлюби ближнього свого як самого себе».

Чому ми згадали про це сьогодні, у 21 столітті? Тому що з кожним днем переконуємося: без хороших взаємовідносин між людьми нам просто не вижити.

Що нам робити, коли людські цінності на наших очах знецінюються та перетворюються на пилюку? Коли те, що колись було табу, стає нормою? Коли той, хто колись був братом, стає найзлішим ворогом? Коли ніхто і ні в чому не може бути впевнений?

Прийшов час нарешті розібратись, як і звідки з’явився цей абсолютно не реальний до втілення ідеал єврейського народу «Возлюби ближнього свого як самого себе». Тоді, можливо, нам вдасться зрозуміти, як зупинити це безперервне скочування нашої цивілізації в нікуди…»

«Антисемітизм як закон природи. Книга для євреїв та ні»: «Ця книга була написана під враженням від лекцій професора онтології, каббаліста Міхаеля Лайтмана. Каббала розглядає антисемітизм як природнє явище.

 На перший погляд це здається неможливим. Важко погодитись, що «особливе ставлення» до єврейського народу якимось чином пов’язано не тільки з історичним розвитком народів, а й навіть з… глобальною кризою.

Парадоксальність висновку дивує, але ще більше дивує та вражає логіка та завершеність кабалістичного тлумачення. Наскільки це все вдалось передати автору книги, вирішувати читачу».

Матеріал підготувала Юлія Юрковецька

(Переглядів: 124 )
Tagged with:

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.