В Ужгороді розпочали будувати храм Київського патріархату

В Ужгороді розпочали будувати храм Київського патріархату

 |   | 

В Ужгороді розпочалося будівництво першого храму Української православної церкви Київського патріархату. Досі вірники Київського патріархату не мали жодної церкви у місті. Про це повідомляє Zaholovok.com.ua. 

На території біля військової частини по вул. Лавріщева вже кілька років стоїть капличка, де проводить служби о.Сергій Ємець, протоієрей, настоятель Храму Преображення, військовий капелан від Чопського прикордонного загону. Він і опікується цією територією. Сюди приходить багато ужгородців та військових. Але місяця для проведення служб недостатньо, вже кілька років вирішувалося питання про зведення невеликого храму. Справа врешті зрушила з місця.

Ділянку громада отримала ще у 2005 році, після Помаранчевої революції. «Тоді було рішення Президента виділити ділянки конфесіям, які цього потребують. На той час ми не мали ділянки. І завдяки тій «відзлизі» після революції, отримали, – розповідає о.Сергій. Нам виділили, невелику територію на перехресті вул.Лавріщева та заїзду на прибудинкову територію».

Відтак розробили проект, затвердили, і чекали понад 10 років на початок будівництва. Упродовж цих років вірники молилися у маленькій капличці на території майбутньої церкви. «Ділянка маленька, але дякуємо Богові що отримали. Сподіваємося, що зведемо гарний величний храм,  який буде духовною окрасою. Буде, щоб задовільнити духовні потреби, отримати поради священника. Протягом 10-ти років ми шукали можливостей спонсорів, сьогодні все це збіглося. Маємо підтримку і людей, які ходять до храму з різних кінців міста.  Люди зібрали певні кошти, меценати, спонсори поділитися своїми статками. Маємо підтримку і сприяння від Закарпатської ОДА, матеріальну допомогу вирішення оргпитань. Справа зрушилася з місця і почався рух і завдяки власнику готелю «Прага» Ю.Бережника. Допомагають і А.Шкрібляк, директор авторечового ринку, М.Бадида, начальник Відділення у місті Ужгород Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області, Торгово-промислова палата. Має бути гарний величний храм».

Громада планує завершити перший етап за 2-3 місяця, його вартість близько 1 млн.грн. Далі – знову пошук і збір коштів. Але о. Сергій впевнений, що разом громада зведе храм за кілька років.

 

(Переглядів: 6 )

Читати більше

Єпархіальний дитячий релігійно – тематичний захід : “Покрово! Свята Берегине козацтва” 17 жовтня 2015 року єпархіальний відділ у справах молоді Закарпатської єпархії УПЦ КП - керівник протоієрей Андрій Кравчук, з благословення єпископа У...
Великоднє послання Варфоломія, Милістю Божою Архієпископа Константинопольського, Нового Риму і Вселенського Патріарха... Милістю Божою Архієпископ Константинопольський,Нового Рима і Вселенський ПатріархВсій повноті ЦерквиБлагодать, мир та милість від Христа, що воскрес у...
Блаженніший Онуфрій привітав високопреосвященного Феодора з десятою річницею архієрейської хіротонії   ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ, ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ ФЕОДОРУ, АРХІЄПИСКОПУ МУКАЧІВСЬКОМУ І УЖГОРОДСЬКОМУ Ваше Високопреосвященство, дорогий Вл...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *