В Ужгороді священики та віряни говорили про сновидіння

В Ужгороді священики та віряни говорили про сновидіння

 |   | 

Недільної післяобідньої пори 13-го травня в Свято-Покровському храмі-пам`ятнику м. Ужгорода (настоятель прот. Миколай Кабаці) відбулася чергова позабогослужбова зустріч духовенства та вірників.

З благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського цього разу темою обговорення на неофіційному зібранні стала проблематика снів – “Уві сні та наяву: погляд Церкви на природу снів та їхнє тлумачення».

Протоієрей Петро Грига, настоятель храму на честь Карпатських святих та протоієрей Віталій Апшай, священнослужитель Хрестовоздвиженського кафедрального собору розкрили присутнім вірянам сутність поняття “сон”, навели старозавітні цитування щодо марності віри у сновидіння та застерегли від сліпого необдуманого слідування снам, що найчастіше навіюються злими духами, відтак їм не потрібно надавати ніякого значення.

Чимало запитань лунало від людей, яких хвилювали моменти “віщих снів” чи то своєрідних попереджень під час них. Священики грунтовно роз`яснили випадки можливості привідриття людського майбутнього в такий спосіб та наголосили, що божественні одкровення відбуваються тільки у святих осіб, пророків і т.п.

“На 100% довіряти снам не можна. Однак деколи через сни нас виховує Ангел Охоронець – коли даються сновидіння за власну смерть чи рідних, щоби ми не забували за свою смертність і готувалися до відходу у Вічність. Загалом від таких позабогослужбових зібрань користь взаємна: нас, священиків, це спонукає більше читати, готуватися, а для вірників є змога перейти до іншого формату спілкування зі священнослужителями”, – зазначив протоієрей Віталій Апшай.  

“Зустрічі духовенства з людьми безперечно важливі, адже ми разом, нарівні, спілкуємося. Подеколи на своєму приході хтось із вірян соромиться чи не хоче виділятися серед інших, аби звернутися до священика з тим чи іншим питанням. На таких же загальних зустрічах більш відкрита обстановка для подібного діалогу”, – підсумував протоієрей Петро Грига.

Наступна найближча позабогослужбова зустріч відбудеться 3 червня о 1700 у Храмі Всіх Святих (вул. Легоцького) / настоятель: протоієрей Олександр Юрина. Тема: «Чому Бог не чує мої молитви?» (протоієрей Олександр Гук, протодиякон Олександр Онисько).

 Ольга ПАЛОШ

(Переглядів: 13 )

Читати більше

У Великому Березному священик відвідав з подарунками хворих дітей З благословення високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського та в рамках роботи відділу у справах сім’ї Великоберезнянськ...
Другий тиждень Великого посту – про що не забути Другий тиждень Великого посту в 2018 році - з 26 лютого по 4 березня. Що потрібно встигнути за цей тиждень - розповів "Правмир". В другу неділю ве...
Мукачівська греко-католицька єпархія оприлюднила план заходів для молоді на 2018 рік Днями Комісія у справах молоді Мукачівської греко-католицької єпархії на своїй офіційній сторінці оприлюднила Програму для молоді на 2018 рік.  ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.