В Ужгороді відбулася перша позабогослужбова зустріч духовенства та мирян

В Ужгороді відбулася перша позабогослужбова зустріч духовенства та мирян

 |   | 

Як ми й інформували, з благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського у неділю, 4 лютого, в Ужгородському міському благочинні відбулася перша відкрита позабогослужбова зустріч духовенства та вірян.

О 17 годині недільного вечора до Свято-Преображенського храму (вул. Цегольнянська) зібралися небайдужі вірники, що мають на меті осягнути глибини церковних, богословських та життєво-практичних складових православної віри.

Почався захід, як і годиться, з молитви “Царю Небесний”.

Темою першого засідання стала наступна: «Обряди, звичаї, повір’я та церковні догмати в нашому житті». Її різносторонньо розкрили два лектори-священнослужителі – протоієрей Василій Юрина, референт Архієпископа та протоієрей Василій Алексій, настоятель храму на честь ікони Божої Матері “Почаївської” м. Ужгорода.

Зокрема, серед іншого священики відзначили думки про те, що “обряди матимуть сенс тільки тоді, коли мають під собою якусь основу”“наш напрямок пролягає до Бога і зі смиренням ми покликані шукати можливості відображення Христа в своїй душі через наближення до Нього”“інакше все інше буде зовнішніми діями Старозавітної Церкви, яка й жила різними обрядами”.

Опісля годинного розкриття тематики, до всіх присутніх звернувся благочинний міста Ужгорода, настоятель Свято-Троїцького храму – протоієрей Володимир Гуй, а також його попередник у несенні послуху керування благочинством Ужгорода – протоієрей Іван Моланич та настоятель Свято-Преображенського храму протоієрей Іван Моланич (молодший).

Відтак віряни з великою жвавістю ставили священикам запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

З духовною легкістю та збагаченням присутні завдячили Всемогутньому Богу в кінечній молитві зібрання.

(Переглядів: 9 )

Читати більше

В Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі вшанували небесного покровителя 22 травня, в день молитовної пам’яті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая, архієпископа Мир Лікійських в Барі (1087) у вівторок 7-го тижня...
В мережі з’явився посібник про допомогу інвалідам в церкві Перевидання книги «Інвалід в храмі: допомога людям з проблемами слуху та зору» з'явилося у вільному доступі в мережі Інтернет. Автори книги - фахівці...
Верховна Рада скасувала збір за перереєстрацію релігійних організацій Верховна Рада звільнила релігійні організації від адміністративного збору за внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб під час держав...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.