Актуальне сьогодення Новини УАПЦ

В Ужгороді вшанували пам’ять жертв політичних реперсій

Урочисте зібрання до Дня вшанування жертв політичних репресій відбулося 19 травня в Ужгороді в сквері Небесної Сотні. Участь у заході взяли голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, керівники Ужгородської міської ради, члени Закарпатської обласної організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих» на чолі з Іваном Коршинським, а також громадськість.
Урочистості розпочалися спільним виконанням Державного Гімну України, після чого присутні поклали корзини квітів до пам’ятника жертвам політичних репресій. 
– Тиждень тому ми відзначили 73-ю річницю перемоги  над гітлерівським нацизмом – тоталітарним режимом, для якого гідність і людське життя нічого не значили, – наголосив у своїй промові Г. Москаль. – Але ця велика перемога не принесла для закарпатців обіцяної свободи. Навпаки, сталося  так, що визволення краю від гітлерівської окупації  для багатьох закарпатців обернулося трагедією. Терор, тепер уже сталінський, продовжувався, його жертвами стали вчителі й священики, колишні службовці й підприємці, робітники й селяни. На Закарпатті за часів сталінського режиму політичних репресій зазнали понад 100 тисяч осіб, а з концтаборів повернулися всього 15 тисяч. І ми не маємо права про це забувати…
Пам’ять жертв комуністичного режиму присутні вшанували хвилиною мовчання. На завершення пролунала «Молитва за Україну» у виконанні народного самодіяльного камерного хору «Кредо». 
День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який відзначають у третю неділю травня. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА. 

20 травня представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви відслужили заупокійну літію біля пам’ятника Жертвам політичних репресій в м. Ужгороді за полеглими, закатованими, убитими, замордованими голодом та хворобами всіма українськими жертвами політичних репресій.

Після покладення до пам’ятника корзини з живих квітами та запалення лампадки, з благословення Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ, заупокійну літію очолив протоієрей Роман Бобай у співслужінні протоієрея Сергія Уманцева.

 

(Переглядів: 15 )