Велике освячення вод Ужа та Латориці

Велике освячення вод Ужа та Латориці

 |   | 

19 січня Ужгород велично прославив свято Богоявлення, або ж Хрещення Господнього. Уже понад 25 років цього дня на берегах річки Ужа відбувається Велике освячення води.

Традиційно Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив Хресний хід від Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального православного собору до єдиної  у світі Православної набережної.

Кількасот метрів набережної  Ужгорода заповнили вірники, які взяли участь в священнодійстві.

Архієрей зі священнослужителями звершив чин Великого освячення води.

Також владика звершив освячення новоспорудженої деревяної каплиці на берегах Ужа, що слугуватиме для щорічного освячення ріки.

Відтак архієрей звернувся до усієї пастви з нагоди свята і побажав миру, всепрощення та любові. Крім іншого  архіпастир закликав присутніх на освяченні посилити свої молитви за мир у нашій Українській землі. Після чого  владика громогласно прочитав уставну молитву за мир в нашій державі.

На святі були присутні представники влади, зокрема і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. За доброю традицією владика Феодор вручив графин з освяченою водою мерові міста.

У свою чергу, керманич Ужгорода висловив вдячність архієрею за щорічну участь в освяченні вод Ужа.

Після проповіді владика благословив усіх бажаючих зануритися в освячену річку. В кінці архієрей та духовенство окропили святою водою усіх вірників.

Відтак, цього ж дня, ополудні, владика Феодор звершив чин Великого освячення води на і річці Латориця. 

Велика кількість вірників та священнослужителів єпархії долучилися до священнодійства.

Після уставних молитв владика звернувся до присутніх із вітальним словом. Зокрема наголосив про важливість Хрещення для віруючої людини та вказав, що в цей день ми всі є співучасниками  Йорданських подій не тільки як історичного факту, але й завжди являємося свідками духовного переродження в Таїнстві особистого Хрещення.

Відтак всі охочі змогли зануритися в освячені води Латориці.

В кінці архієрей та духовенство окропили святою водою усіх вірників.

(Переглядів: 7 )

Читати більше

Першосічневий молебень 01.01.2016 – вперед! Морозна погода на вулиці була повним антонімом стану нашої душі – тепло, яке не можна передати словами, а можна тільки відчути, п...
Представники духовенства Карпатської єпархії УАПЦ привітали воїнів ужгородської військової частини Національної гвардії України з наступаючим днем святителя Миколая Чудотворця... 16 грудня 2016 року, з благословення Преосвященійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єп...
Богослужіння єпископа Варсонофія в Неділю 3-тю Великого посту, Хрестопоклонну 03 квітня 2016 року в Неділю 3-тю Великого посту, Хрестопоклонну , єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Варсонофій ( Руднік ) відвідав парафію ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *