Верховна Рада передала Андріївську Церкву “в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату”

Верховна Рада передала Андріївську Церкву “в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату”

 |   | 

Парламент схвалив передачу Андріївської церкви в користування Константинопольському Патріархату.

18 жовтня 2018 року депутати Верховної Ради ухвалили законопроект «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника “Софія Київська”», відповідно до якого Андріївська церква передається у користування Константинопольського Патріархату. Про це повідомляє РБК.

За прийняття рішення проголосувало 237 депутатів, проти – 30, утрималися – 13.

Законопроект №9208, запропонований Петром Порошенком, зареєстрували 17 жовтня. Законопроект передбачає передачу Андріївської церкви «в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій».  Як наголошується в пояснювальній записці, дане рішення «сприятиме прискоренню отримання Томосу».

Спікер Ради Андрій Парубій заявив, що церква залишається у власності держави. Водночас, за даними ЗМІ,у висновках Головного науково-експертного управління ВР йдеться, що парламент не уповноважений передавати в користування «конкретних об’єктів права державної власності», тому що це прерогатива Кабінету Міністрів.

В Андріївській церкві проводили богослужіння представники УАПЦ. «Митрополит» Макарій Малетич заявив, що, якщо УАПЦ віддає свій єдиний кафедральний собор, то їй повинні щось дати взамін.

(Переглядів: 9 )

Читати більше

Керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями УАПЦ єпископ Віктор очолив Великоднє богослужіння в кафедральному храмі Карпатської єпархії в м. Ужгороді... У Великодню ніч з 15 квітня на 16 квітня в кафедральному храмі на честь апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород Карпатської єпархії Укр...
У Берегові запалили третю адвентову свічку і розпочали фестиваль колядок 16 грудня, Мукачівська греко-католицька єпархія взяла участь в урочистості зпалення третьої адвентової свічки і фестивалі колядок у Берегові.  ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →