Актуальне сьогодення Новини Новини України Сакральна спадщина

Верховна Рада передала Андріївську Церкву “в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату”

Парламент схвалив передачу Андріївської церкви в користування Константинопольському Патріархату.

18 жовтня 2018 року депутати Верховної Ради ухвалили законопроект «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника “Софія Київська”», відповідно до якого Андріївська церква передається у користування Константинопольського Патріархату. Про це повідомляє РБК.

За прийняття рішення проголосувало 237 депутатів, проти – 30, утрималися – 13.

Законопроект №9208, запропонований Петром Порошенком, зареєстрували 17 жовтня. Законопроект передбачає передачу Андріївської церкви «в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій».  Як наголошується в пояснювальній записці, дане рішення «сприятиме прискоренню отримання Томосу».

Спікер Ради Андрій Парубій заявив, що церква залишається у власності держави. Водночас, за даними ЗМІ,у висновках Головного науково-експертного управління ВР йдеться, що парламент не уповноважений передавати в користування «конкретних об’єктів права державної власності», тому що це прерогатива Кабінету Міністрів.

В Андріївській церкві проводили богослужіння представники УАПЦ. «Митрополит» Макарій Малетич заявив, що, якщо УАПЦ віддає свій єдиний кафедральний собор, то їй повинні щось дати взамін.

(Переглядів: 9 )