Відбулося урочисте засідання з нагоди 70-ї річниці створення Закарпатської обласної організації УТОГ

 |   | 

19 травня,  в Ужгороді  відбулося урочисте засідання з нагоди 70-ї річниці створення Закарпатської обласної організації Українського товариства глухих, що співпало в часі з Всесвітнім днем вишиванки.

То ж у святково прибраному  актовому залі – людно. Тут дорослі,  молодь і діти – всі з гарним настроєм, чимало з них – з квітами в руках та у вишиванках.  Перший ряд традиційно відвели для  почесних гостей, а це – представників обласної та міської влад, профспілок, центру зайнятості, депутатів та благодійників.

Урочисте дійство розпочалось із зворушливого виконання гімну товариства, в якому у великій дружбі споріднені однією недолею та високою людяністю і  духовністю.

З благословення керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського участь в заході взяв насельник Ужгородського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря, перший заступник голови  Паломницького відділу єпархії, ієродиякон Діонісій (Гангур).

На початку зустрічі керівник організації Наталія Булеца запросила переглянути цікаву, насичену фактами та слайдами  презентацію про створення Закарпатського Облвідділу УТОГ, а було це  у  травні 1946 року, про його розвиток і перспективи. Базою послужило Відомство глухих, яке уже існувало в м. Ужгороді. З того часу один за одним відкривалися навчальні заклади для глухих, майстерні, підприємства з виробничими швейними та столярними  цехами, де діють медкабінети, їдальні, бібліотеки. А вдавалося все тому, що співпраця з роботодавцями через центри зайнятості краю була по родинному теплою і дружньою.  Про все це й розповіли учасники насиченої програми, пересипаної піснями, віршами та танцями, яку старанно підготували кращі з кращих, демонструючи перед присутніми свої багатогранні таланти та величезне бажання творити світле і прекрасне мовою тиші з високим почуттям гідності на рівних з іншими.

Участь в заході також взяв перший заступник голови облради Йосип Борто, який на завершення зустрічі у своєму слові навів приклад із життя Бетховена, який, будучи нечуючим, зумів написати феноменальні твори, рівних яким немає донині. Серед них – «Місячна соната», написана для незрячої жінки.  За доручення голови обласної ради Рівіса Михайла Михайловича, Йосип Борто також виконав почесну місію – вручив відзнаки обласної ради.

З вітальними промовами виступали інші гості свята, вручали нагороди, подарунки та бажали всім сонячного довголіття й миру на рідній землі.

(Переглядів: 104 )

Читати більше

В Ужгороді завершив роботу дитячий православний табір “Небесні крила” (фото) Протягом п`яти днів, з 28 травня до 2 червня, проводив свою роботу православний табір Ужгородського кафедрального Свято-Хрестовоздвиженського собору “...
Відкрився XVII Міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин “Мій рідний край” Сьогодні, 10 вересня, відбулося офіційне відкриття ХVII-го Міжнародного фестивалю телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край».На запрош...
У православних храмах сьогодні завершили читання Покаянного канону 22 лютого, у четвер першого тижня Великого посту, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Велике повечір’я з чит...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *