Відійшла у вічність одна з найстаріших черниць Мукачівської обителі

Відійшла у вічність одна з найстаріших черниць Мукачівської обителі

 |   | 

23 грудня 2017 року, в суботу 29-го тижня після П’ятидесятниці в день молитовної пам’яті святителя Іоасафа, єпископа Белгородського (1754) на 91-му році життя відійшла у вічність монахиня Серафима (Дудаш).

Спочила була однією з найстарших сестер Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря. Через важку хворобу лежала прикутою до ліжка 60 років. Матушка була відомою подвижницею благочестя в нашому краї та поза його межами. Вона смиренно несла свій молитовний подвиг на протязі всього свого життя. До неї приходили тисячі людей за порадою і втіхою, котрі силою благочестя, вона їм давала.

У неділю, 24 грудня, у Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі відбувся похорон спочилої в Господі монахині Серафими (Дудаш), однієї з найстарших насельниць обителі (09.04.1927-23.12.2017).

Протягом не одного десятиліття вона була духовною матір’ю для сотень священнослужителів та багатьох тисяч мирян.

Чин її похорону з відспівуванням звершив керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Його Високопреосвященству співслужило численне духовенство монастиря та єпархії.

Після прощання із монахинею, труну з тілом під молитовний спів обнесли навколо храму, і після цього його було віддано землі на монастирському кладовищі.

− “Відійшла до вічності велика подвижниця благочестя. 23 грудня о 07.30 ранку на 91-му році життя відійшла до вічності найстаріша монахиня Мукачівського монастиря – монахиня Серафима (Добош). Описати подвиг цієї людини не легко. Скажу кілька слів… 60 років монахиня Серафима була прикута до ліжка, практично нерухомо. Одного разу відвідуючи матушку почув від неї дивні слова: “Я найщасливіша людина на землі!” Бачачи перед собою страждальницю у вимірі 60 років, яка не бачить світу, сліпу і нерухому, її слова здивували. На запитання: “Чому Ви вважаєте себе найщасливішою?”, стариця відповіла: “60 років тому Господь посітив мене хворобою, мене паралізувало, я осліпла і оніміла. Єдине, що просила у Бога, щоб Господь повернув мені мовлення, аби могла прославляти ім’я Господнє! І Господь відкрив мої уста! Я маю можливість день і ніч славити Ім’я Боже!”… Ми бачили перед собою Старицю-Утішницю. Ми її втратили на землі, тож скорбимо. АЛЕ! Ми віднайшли молитвеницю на небі!” – відзначив у слові про спочилу монахиню, владика Феодор.

Нехай упокоїть Господь душу новопреставленої в небесних оселях і пам’ять її буде з роду в рід!

(Переглядів: 28 )

Читати більше

Міжнаціональне “Різдво для всіх” відсвяткували на Тячівщині 28 грудня у селищі Солотвино на Тячівщині, де більшість мешканців – етнічні румуни та угорці, відзначили селищне свято «Різдво для всіх» («Mindenki Ka...
Відзначили 190 річчя храмового свята Рахівської римо-католицької церкви св. Йоана Непомукського 16 травня відзначили  190-ну річницю храмового свята Рахівської римо-католицької церкви св. Йоана Непомукського.Благовісні дзвони з самого ранку спові...
Іршавська молодіжка взяла участь в престижних спортивних змаганнях “URSUS RAСE” Суботнього дня, 1 жовтня, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського за підтримки Молодіжного єпархіал...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *