Віталій Муха:”Для церковного фоторепортажу треба бути мобільним і на крок вперед передбачати, що буде відбуватися далі”

 |   | 

Інформаційний простір неможливо уявити без зображення чи якої-небудь картинки, адже новина краще сприймається візуально. Фотолітопис життя єпархії займає одну з найважливіших ланок в ланцюжку духовно-просвітницької діяльності. Архієрейські богослужіння, молебні, урочисті заходи й події та акції численних парафій – все це історія, яка залишає відблиск на довгі роки, якщо її вміло зафіксувати в живих деталях за допомогою фото- чи відеозйомки. Днями своє професійне свято відзначив єпархіальний фотограф Віталій Муха, який докладає максимум зусиль, аби про життя Мукачівської православної єпархії дізналось чим-більше людей.

– Віталію, у нашій єпархії, мабуть, кожна людина, яка часто відвідує архієрейські богослужіння має від вас фото. Вас всі добре впізнають, тож розкажіть нашим читачам трішки за себе і свою діяльність…

Я займаюсь цією справою ще з 18-ти років, а це вже понад 20 років. Коли навчався в сільськогосподарському технікумі, моїм другом був сусід-фотограф, то так і зацікавився цим заняттям. Хоч комусь буде і дивно, але за освітою я ветеринар і тепер також ним працюю. Мені вдається поєднувати дві роботи, не можу виділити якусь із них як основну, люблю обидві, хоча звісно фотографування мені ближче до душі.

– А як ви почали займатись фотозйомкою єпархіальних подій, богослужінь?

Ось уже восьмий рік я веду фото та відеолітопис богослужбового життя єпархії – саме відтоді, коли на нашу древню Мукачівську кафедру був призначений архієпископ Феодор. Саме по благословінню владики я й розпочав активну роботу у цьому напрямку. Ще до хіротонії владики у сан єпископа я добре його знав як архімандрита Мукачівського жіночого монастиря, він для мене став духовним наставником. Також я трудився у період керування єпархією покійного владики Євфімія та попереднього владики Агапіта. У ті часи я фотографував на великі свята, такі як Пасха, Успіння Божої Матері. Тепер уже маю чималий архів, тож мрію колись зробити фотокнигу з найяскравішими моментами.

– Окрім церковних репортажів ви фотографуєте й інші громадські заходи, як відрізняється стиль зйомки на церковну тематику і суспільних  подій?

Так, мене у якості фотографа запрошують на різні свята до шкіл, дитсадків, на весілля й різні акції. Подібна зйомка фактично завжди стандартна й статична: наперед знаєш який сценарій, хто вийде на сцену, відповідно так і фотографуєш. А ось для церковного фоторепортажу треба бути мобільним і  на крок вперед передбачати, що буде відбуватися далі. Під час архієрейських богослужінь більше рухів, живості, з досвіду я вже знаю в який момент куди краще стати для вдалого кадру – в голові бачу картинку. Якщо певну мить не вловиш, все, більше її не повториш.  Хіба вже аж наступного разу.

– Ви є активним блогером в соціальних мережах, можна побачити, що іноді ви і в пізній, нічний час виставляєте фото…

Після богослужіння приходжу додому й стараюсь одразу оперативно виставити фото у фейсбук, Вконтакте, туди, де перебуває більша кількість людей. Постійно є перегляди з Естонії, Литви, інших країн. Наші земляки, які виїхали з певних причин, мають можливість подивитися на те, яка краса нашої православної Церкви і нашої єпархії.

– Як ставитесь до критики, адже іноді, напевно, доводиться й з цим стикатись?

Бувають деколи зауваження, але я вважаю, що це нормально, тому що завдяки критиці людина розуміє де і над чим треба більше попрацювати. Це  стимулює до того, щоб надалі виходило ще більш гарніше, ніж є тепер.

– Про що ви мрієте?

Хотілось би мати власний фотосалон.

– А що вам приносить радість у житті?

Фотографування і спілкування з нашим владикою, духовенством і, звичайно ж, богослужіння.

– Віталію, чим для вас є фото – це просто зображення чи щось більше?

Це, звичайно щось більше! Мені цікаво творити історію, бо кожне фото для мене є історією, миттю, яка більше ніколи не повториться. Фотографія для мене це все!

Розмовляла Ольга ПАЛОШ,

спеціально для http://mukacheve.church.ua/

(Переглядів: 194 )

Читати більше

УЖГОРОД. На Закарпаття прибув Предстоятель Української Православної Церкви 24 серпня в міжнародному аеропорті «Ужгород» відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київськ...
Парафія святого Антонія у Анталовцях відсвяткувала 25-річчя 10 червня 2018 р. у парафії св. Антонія Падуанського, що у с. Анталовці, відбулась велика урочистість. І навіть не одна. Під час урочистої відпустової...
Чергову допомогу Закарпатської єпархії відправлено в зону АТО 15 липня 2015 року, з благословення Преосвященного Варсонофія, єпископа Ужгороодського та Закарпатського, парафія святого Великомученика Пантелеймона ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.