Без рубрики Новини Суспільство Топ новини УПЦ

Владика Феодор благословив випускників Мукачівського військового ліцею

У суботу, 26 травня, на запрошення начальника Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою полковника Ю.М. Захарова, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з духовенством єпархії взяв участь в урочистостях з нагоди випуску юних ліцеїстів.

Урочистості відбулися на центральній площі міста над Латорицею.

Благословивши випускників, у своєму слові архіпастир побажав, щоб кожен знайшов свою дорогу в особистому житті, та завжди приносив користь Церкві, державі та своєму народу.

 

Днем раніше в Ліцеї для випускників пролунав останній дзвоник.

З нагоди свята закладу вже традиційно на запрошення начальника Ліцею, полковника Захарова Юрія Михайловича учбовий заклад відвідало духовенство єпархії.

З благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського подячний молебень з окропленням святою водою особового складу ліцею та випускників, які в цей день прощалися із закладом, здійснили – секретар Єпархіального управління протоієрей Віктор Місо, благочинний міста Мукачева – протоієрей Петро Лях, священнослужитель кафедрального собору на честь ікони Божої Матері “Почаївської” – протоієрей Василій Онисько.

На молитві були присутні військовий та педагогічний персонал, построєні ліцеїсти, представники силових структур та звичайно батьки випускників.

На завершення секретар отець Віктор Місо передав випускникам та ліцеїстам вітальну адресу архієпископа Феодора.

“Дорогі ліцеїсти, вчителі, вихователі, учні та молодь

від щирого серця вітаю всіх вас з Днем останнього дзвоника!

Це свято – завжди урочисте, радісне і водночас хвилююче. Особливо для випускників, для яких дзвінок лунає дійсно востаннє. Звісно, ви чутимете його мелодію ще багато-багато разів, приводячи до школи своїх дітей, а пізніше й онуків, але для вас, особисто для вас, він пролунає сьогодні востаннє. Минуть роки, але ви пам’ятайте і цей дзвінок, і рідну школу, і ваших вчителів, по-батьківськи вимогливих і по-материнськи турботливих.

По-особливому урочистий цей день і для ваших батьків, дідусів і бабусь. Разом із вами вони пройшли роки вашого шкільного життя, раділи вашим успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їхню любов і підтримку, пам’ятайте, що й вони потребують того ж від вас.

День останнього дзвоника − пам’ятний для вcіх нас, адже незалежно від віку – ми всі учні і слухачі слова. В церковному просторі Слова Божого. Особливим цей день є для випускників. Передзвін останнього дзвінка відкриває нову сторінку вашого життя, дорогі випускники – дорослого життя. Ще вчора вас називали «діти – наше майбутнє». А від сьогодні вам, молодим і талановитим, самостійно приймати свідомі рішення, здобувати досвід, власними силами і здібностями будувати своє щасливе майбутнє, яке повинно бути нерозривно пов’язане з майбутнім нашої держави.Головне — будьте чесними і добрими людьми. Бажаємо вам знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Адже саме від ваших ідей, бажання творити і працювати залежить майбутнє України. Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми!

Шановні випускники, ліцеїсти! Одного разу, Господь благословив нас певними талантами, які ми повинні розвивати в собі та в інших. Ми повинні ставитися до цих можливостей надзвичайно відповідально та з вдячністю Богу, приймаючи на себе зобов’язання вчитися якнайкраще для того, щоб використовувати наші новоздобуті знання на славу Божу та на благо наших братів та сестер в Христі.

Дорогі вчителі та викладацька корпораціє! Вчити та здобувати знання інших – це непросто! Ви несете великий подвиг – подвиг просвітництва, виховання, настанов та навчання. Справедливо відмітимо, що окрім нових знань, Ви даєте Вашим вихованцям дещо більше – поруч із Церквою і батьками ви робите значний внесок у становлення дітей, молодого покоління українців, як культурних, інтелігентних і духовних людей – гідних громадян своєї держави.

Закликаю на всіх вас Боже благословення! Бажаю Вам терпіння та великої мудрості в здобутті нових знань за межами школи.

З любов’ю у Христі

ФЕОДОР

архієпископ Мукачівський і Ужгородський

м. Мукачево, 25 травня 2018 року” 

(Переглядів: 30 )