Всесвітній день молитви щороку відзначатиметься 1 вересня

 |   | 

Всесвітній день молитви в наміренні дбання про створіння щороку відзначатиметься 1 вересня: таке рішення прийняв Папа Франциск. Про це йдеться  у листі на ім’я кардиналів Петера Турксона і Курта Коха, Президентів Папських Рад «Справедливість і мир» та Сприяння єдності між християнами, який оприлюднено 10 серпня 2015 року.

Папа__і_молитва_за_світ.jpg

Це відзначення матиме екуменічний характер, адже того самого дня таку ініціативу проводить і Православна Церква.

«Поділяючи з любим братом Вселенським Патріархом Варфоломеєм стурбованість за майбутнє створіння (пор. Laudato si’, 7-9) та приймаючи пораду його представника Пергамського Митрополита Іоанніса, висловлену під час представлення енцикліки “Laudato si’,” про дбання про спільний дім, хочу повідомити про те, що я вирішив встановити також й у Католицькій Церкві “Всесвітній день молитви в наміренні дбання про сотворений світ”, який від цього року буде відзначатися 1 вересня, так само, як вже віддавна це відбувається у Православній Церкві», – йдеться  у Папському листі.

Святіший Отець пише про те, що «багата християнська духовна спадщина» є спонукою заопікуватися створінням. Саме тому християни всіх конфесій бажають «зробити свій вклад у подолання екологічної кризи, яку переживає людство». Цитуючи свою нещодавню енцикліку, Єпископ Риму пригадує, що «духовність не відірвана від природи, але живе у єдності з нею». З цього випливає заклик до «екологічного навернення», адже виконання покликання «бути опікунами Божого діла є суттєвою частиною» чеснотливого життя. Саме суттєвою, а «не факультативною чи другорядною».

Папа підкреслює, що з такої перспективи згаданий День молитви стає для віруючих та спільнот цінною нагодою оновити своє покликання «опікунів створіння», подякувати Богові за Його дари, ввірені людині, та призивати «Його милосердя з огляду на гріхи, скоєні проти світу, в якому живемо».

Разом з тим,  проведення цієї ініціативи разом з православними стане ще однією «слушною нагодою свідчити зростаючу єдність» між християнами. Адже в період, «коли християни ставлять чоло однаковим та важливим викликам», необхідно «давати спільні відповіді» для того, щоб бути «вірогіднішими й ефективнішими». З цього випливає запрошення приєднатися до ініціативи, скероване до інших Церков.

Звертаючись до кардинала Петера Турксона, який очолює Папську Раду «Справедливість і мир», Святіший Отець закликає його докласти зусилля для того, щоб пропагувати відзначення цього Дня молитви не лише на церковному рівні, але й у середовищі національних та міжнародних організацій, заанґажованих у екологічну діяльність, здійснюючи слушні починання для того, аби «це щорічне відзначення ставало сильним моментом молитви, призадуми, навернення й прийняття конкретних стилів життя».

Президентові Папської Ради сприяння єдності між християнами кардиналові Куртові Коху Папа доручає підняти це питання в різних екуменічних структурах, щоб згадана ініціатива «могла стати знаком шляху, яким прямують всі віруючі в Христа». Про це повідомляє Радіо Ватикан.

(Переглядів: 173 )

Читати більше

У Виноградові освячено хрест до 755 річниці міста 10 вересня у м. Виноградів на перехресті доріг Борканюка і Тюлюпанів було освячення новозбудованого хреста в память ювілейної 755-ої річниці Дня міста...
Указ Владики Варсонофія про вшанування 24-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України 19 серпня 2015 року Преосвященним єпископом Ужгородським і Закарпатським Варсонофієм був виданий Указ № 56 від 19 серпня 2015 року "Про вшанування 24-...
Ужгородська молодіжка взяла участь у святкуванні Всесвітнього дня православної молоді в Словаччині У суботу, 6 лютого, представники Ужгородського молодіжного братства на честь преп. Алексія Карпаторуського з благословення Високопреосвященнішого Феод...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *