Всеукраїнська Рада Церков ознайомилася з медреформою

Всеукраїнська Рада Церков ознайомилася з медреформою

 |   | 

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій ознайомилися з планами МОЗ щодо впровадження медичної реформи.

Обговорення відбулося 22 лютого в приміщенні міністерства за участі глав церков і релігійних організацій та членів Громадської ради при МОЗ по співпраці з ВРЦіРО, повідомляє Інститут релігійної свободи.

В. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун подякувала Всеукраїнській Раді Церков за підтримку медичної реформи в Україні. Однак, за її словами, процес оновлення системи охорони здоров’я не є простим і швидким, тому потребує підтримки з боку релігійної спільноти, в тому числі в частині просвітництва громадян, заохочення до обрання своїх сімейних лікарів, сприяння процесу автономізації діяльності медичних закладів з боку місцевої влади.

Особливий акцент керівник МОЗ зробила на необхідності відновлення довіри до вакцинації, як єдиному способу профілактики та протидії багатьом інфекційним і вірусним хворобам, яких не повинно вже існувати в таких масштабах у ХХІ сторіччі.

Уляна Супрун також повідомила про відновлення роботи Громадської ради при МОЗ України по співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, утвореної ще у 2009 році. Тепер оновлено положення та склад цієї Громадської ради, а Відділ забезпечення взаємодії з державними органами та громадськістю і соціального діалогу призначено відповідальним структурним підрозділом МОЗ за співпрацю міністерства з цією Громадською радою.

У своїх виступах релігійні діячі звернули увагу керівника МОЗ на багато конкретних проблем, які потребують опрацювання, як на рівні міністерства, так і на місцевому рівні. Серед них питання протидії ВІЛ/СНІД, невідкладної медичної допомоги в умовах медреформи, презумпції незгоди на трансплантацію органів людини у разі її смерті, а також сприяння зменшенню практики переривання вагітності, проблематика сурогатного материнства, просвітницькі заходи.

Важливо, щоб наші дискусії не зупинялися на рівні МОЗ, а продовжувалися також і на місцевому рівні та, головне, втілювалися в практичні спільні заходи та результати, – наголосив о. Андрій Нагірняк, голова Громадської ради при МОЗ по співпраці з ВРЦіРО.

Учасники зустрічі домовилися проводити тематичні засідання Громадської ради за участі відповідних фахівців МОЗ з метою детального опрацювання кожного проблемного питання, а також ініціювати подібні діалогові зустрічі між урядовцями у сфері охорони здоров’я та релігійними діячами на місцевому рівні.

(Переглядів: 6 )

Читати більше

Високопреосвященніший Феодор звершив архієрейське богослужіння в Свято-Покровському чоловічому монастирі с. Кострино... 8 листопада у вівторок 21-ої неділі після П’ятидесятниці в день молитовної пам’яті великомученика Димитрія Солунського (біля 306) керуючий Мукачівсько...
У Кафедральний Собор Святого Мартина у Мукачеві з’їхалися духовенство та вірники звідусіль Сьогодні Мукачево разом з усім світом святкує 1700 років з дня народження Мартина Турського. Для нашого міста він ще й святий покровитель, пише на сво...
Єпископ Варсонофій з архіпастирським візитом відвідав храм в честь Різдва Богородиці с.Пилипець 28 травня 2017 року в 7-му неділю після Пасхи, святих отців І Вселенського собору, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій з архіпастирським в...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *