Всеукраїнська Рада Церков ознайомилася з медреформою

Всеукраїнська Рада Церков ознайомилася з медреформою

 |   | 

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій ознайомилися з планами МОЗ щодо впровадження медичної реформи.

Обговорення відбулося 22 лютого в приміщенні міністерства за участі глав церков і релігійних організацій та членів Громадської ради при МОЗ по співпраці з ВРЦіРО, повідомляє Інститут релігійної свободи.

В. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун подякувала Всеукраїнській Раді Церков за підтримку медичної реформи в Україні. Однак, за її словами, процес оновлення системи охорони здоров’я не є простим і швидким, тому потребує підтримки з боку релігійної спільноти, в тому числі в частині просвітництва громадян, заохочення до обрання своїх сімейних лікарів, сприяння процесу автономізації діяльності медичних закладів з боку місцевої влади.

Особливий акцент керівник МОЗ зробила на необхідності відновлення довіри до вакцинації, як єдиному способу профілактики та протидії багатьом інфекційним і вірусним хворобам, яких не повинно вже існувати в таких масштабах у ХХІ сторіччі.

Уляна Супрун також повідомила про відновлення роботи Громадської ради при МОЗ України по співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, утвореної ще у 2009 році. Тепер оновлено положення та склад цієї Громадської ради, а Відділ забезпечення взаємодії з державними органами та громадськістю і соціального діалогу призначено відповідальним структурним підрозділом МОЗ за співпрацю міністерства з цією Громадською радою.

У своїх виступах релігійні діячі звернули увагу керівника МОЗ на багато конкретних проблем, які потребують опрацювання, як на рівні міністерства, так і на місцевому рівні. Серед них питання протидії ВІЛ/СНІД, невідкладної медичної допомоги в умовах медреформи, презумпції незгоди на трансплантацію органів людини у разі її смерті, а також сприяння зменшенню практики переривання вагітності, проблематика сурогатного материнства, просвітницькі заходи.

Важливо, щоб наші дискусії не зупинялися на рівні МОЗ, а продовжувалися також і на місцевому рівні та, головне, втілювалися в практичні спільні заходи та результати, – наголосив о. Андрій Нагірняк, голова Громадської ради при МОЗ по співпраці з ВРЦіРО.

Учасники зустрічі домовилися проводити тематичні засідання Громадської ради за участі відповідних фахівців МОЗ з метою детального опрацювання кожного проблемного питання, а також ініціювати подібні діалогові зустрічі між урядовцями у сфері охорони здоров’я та релігійними діячами на місцевому рівні.

(Переглядів: 9 )

Читати більше

На Мукачівщині затримали підозрюваного в крадіжці грошей із монастирської скриньки пожертв Патрульні знайшли чоловіка, який ймовірно викрав гроші зі скриньки пожертв монастиря.Вчора близько 5-ї години дня до патрульних поліцейських звернулис...
Група віруючих села Сторожниця на Закарпатті перейшла з УПЦ Московського Патріархату до Української Автокефальної Православної Церкви... Закарпатською обласною державною адміністрацією видано Свідоцтво за № 19/2868 від 22 січня 2016 року про реєстрацію статуту релігійної громади Українс...
Походження УАПЦ, або хто такі самосв’яти. Скрізь чуємо тривожливі запити: чому українські церкви не поєднаються, чому не має Єдиної Помісної Церкви? Але ці запити чуємо насамперед серед вірних...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *