Як православним ставитися до Нового року?

Як православним ставитися до Нового року?

 |   | 

Відповідає Андрій Музольф, доцент Київської духовної академії.

Православні християни – це такі ж громадяни тієї чи іншої держави, як і всі інші. А в будь-якій державі є свої традиції і звичаї. При цьому Православна Церква ніколи не закликала своїх чад до непокори або відмови від повноцінного суспільного життя, крім тих випадків, звичайно, коли суспільне життя суперечить духу Євангелія і заповідям Божим. 

Виходячи з такого розуміння, слід вибудовувати і ставлення до тих чи інших світських заходів, в тому числі і до святкування цивільного Нового року. Чому громадянського? Тому що церковний рік починається у вересні, від чого і Новий рік (в церковній традиції іменується «новоліттям») відзначається 14 вересня за новим стилем.

Отже, самим правильним способом зустрічі Нового року, звичайно ж, повинна бути молитва. І якщо перед нами стоїть вибір: піти в храм або на якусь вечірку, то краще за все в новорічну ніч відвідати православне богослужіння і попросити Бога, щоб і в майбутньому році Він не позбавляв нас Своїх багатих милостей і щедрот.

Природно, за час радянського режиму наш народ звик зустрічати Новий рік дещо іншим способом – за столом, в колі сім’ї і близьких. Останнє, знову-таки, також можливо, але новорічну вечерю краще все ж влаштовувати після відвідин храму. Адже для нас, як православних християн, повинні бути чітко вибудувані життєві пріоритети: на першому місці Бог, а все інше – другорядне. 

При цьому слід пам’ятати, що Новий рік припадає на період Різдвяного посту, а тому ніяких гучних гулянок і дискотек в принципі бути не може. Можна приготувати ті чи інші пісні страви і в дружній і тихій атмосфері провести це світське свято. 

 

 

(Переглядів: 10 )

Читати більше

В УПЦ розповіли, на що очікувати від зустрічі Патріархів Варфоломія та Кирила Зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Патріархом Константинопольським Варфоломієм відбудеться у Стамбулі 31 серпня. Про те, що ця зуст...
Понтифік: Царство Боже не любить реклами Боже царство – це не шоу і не карнавал, воно не любить реклами та зростає завдяки Святому Духові, а не душпастирським програмам. Про це вкотре нагадув...
В УПЦ зробили заяву у зв’язку з призначенням Константинопольським Патріархатом екзархів у Київ Сьогодні, 7 вересня 2018 року, Константинопольський Патріархат офіційно повідомив, що «в рамках підготовки вирішеного надання автокефального устрою Пр...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →