Як православним ставитися до Нового року?

Як православним ставитися до Нового року?

 |   | 

Відповідає Андрій Музольф, доцент Київської духовної академії.

Православні християни – це такі ж громадяни тієї чи іншої держави, як і всі інші. А в будь-якій державі є свої традиції і звичаї. При цьому Православна Церква ніколи не закликала своїх чад до непокори або відмови від повноцінного суспільного життя, крім тих випадків, звичайно, коли суспільне життя суперечить духу Євангелія і заповідям Божим. 

Виходячи з такого розуміння, слід вибудовувати і ставлення до тих чи інших світських заходів, в тому числі і до святкування цивільного Нового року. Чому громадянського? Тому що церковний рік починається у вересні, від чого і Новий рік (в церковній традиції іменується «новоліттям») відзначається 14 вересня за новим стилем.

Отже, самим правильним способом зустрічі Нового року, звичайно ж, повинна бути молитва. І якщо перед нами стоїть вибір: піти в храм або на якусь вечірку, то краще за все в новорічну ніч відвідати православне богослужіння і попросити Бога, щоб і в майбутньому році Він не позбавляв нас Своїх багатих милостей і щедрот.

Природно, за час радянського режиму наш народ звик зустрічати Новий рік дещо іншим способом – за столом, в колі сім’ї і близьких. Останнє, знову-таки, також можливо, але новорічну вечерю краще все ж влаштовувати після відвідин храму. Адже для нас, як православних християн, повинні бути чітко вибудувані життєві пріоритети: на першому місці Бог, а все інше – другорядне. 

При цьому слід пам’ятати, що Новий рік припадає на період Різдвяного посту, а тому ніяких гучних гулянок і дискотек в принципі бути не може. Можна приготувати ті чи інші пісні страви і в дружній і тихій атмосфері провести це світське свято. 

 

 

(Переглядів: 6 )

Читати більше

Заява архієреїв Української Православної Церкви 25 червня 2018 року в Києво-Печерській Лаврі після святкової Божественної Літургії з нагоди пам’яті преподобного Онуфрія Великого та Дня Тезоіменитств...
В УПЦ прокоментували, навіщо українцям вихідний 25 грудня   Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ опублікував коментар  голови відділу архієпископа Ірпінського Климента для ЗМІ стосовно рішення ВР пр...
Навіщо перед сном хрестити подушку? На це запитання виданню "Православная жизнь" відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії. "Наскільки важливим і невід'ємним в жит...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →