Як правильно проводити батьківську суботу?

Як правильно проводити батьківську суботу?

 |   | 

Батьківська субота — узагальнене поняття дня посиленого поминання покійних.

Цього дня вся повнота Церкви молиться за упокій душ померлих православних християн. Нам – живим – цей день пам’яті наших близьких і тих, кого ми любимо потрібно по можливості провести в молитві. Лейтмотив усіх молитов за упокій – прощення гріхів. Мертві вже не можуть каятися і просити прощення, проте ми можемо докласти всіх зусиль і молити Бога про милість до них. І Господь може змінити долю померлої людини.

В батьківські суботи по можливості потрібно відвідати заупокійну Літургію та панахиду, молитися під час богослужіння не тільки за наших близьких, але і за всіх померлих православних християн, після цього відвідати кладовище і там здійснити вже приватну молитву – панахиду, літію або, якщо дозволяє час, прочитати 17-у кафізму Псалтиря. Це найголовніше. А щодо трапези – церковними правилами ця сторона життя ніяк не регламентується. Правило одне – помірність. У всьому. І не забувайте: головне в цей день – молитва.

Чому в Церкві моляться за померлих людей?

Християни вірять в життя душі після смерті. Але посмертна доля людської душі може бути різною.
І якщо при житті людина жила неправедно, її душа після смерті буде страждати від наслідків гріхів, скоєних людиною під час земного життя. А покаятися і виправити себе людина після смерті вже не може, так як душа позбавлена ​​тіла. Але вона може змінитися завдяки зусиллям тих, хто залишився на землі і з ким зберігається зв’язок любові і пам’яті.

Справа в тому, що Церква – це не просто формальне об’єднання людей, віруючих в Бога.

Християни становлять в Церкві єдиний організм, в якому стан одного органу визначає самопочуття всіх інших. Але допомогти хворому може тільки здоровий. В цьому суть молитви за іншу людину, живого чи померлого – неважливо.

Припустимо, наш ближній був за життя гнівливим, любив злословити, пиячив і чревоугодничав, був жадібним. Значить, ми повинні навчитися утримуватися від гніву, утримувати свою мову від злих речей, дотримуватися постів, роздавати милостиню. Простіше кажучи, потрібно самому почати жити по-християнськи і тим самим отримати можливість ділитися цим життям з нашими покійними через любов до них і молитву.

За матеріалами foma.in.ua

(Переглядів: 8 )

Читати більше

Діти з недільної школи смт.Буштино привітали єпископа Варсонофія з Різдвяними святами 09 січня 2016 року , єпархіальний відділ у справах молоді Закарпатської єпархії УПЦ КП на чолі з його керівником протоієреєм Андрієм Кравчуком , а так...
Єпископ Віктор Бедь відслужив заупокійну молитву за Героями Революції Гідності на Київському Майдані 18 травня, підчас перебування у відрядженні, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Ц...
Де закарпатці Бога шукають? На це цікаве запитання відповідь шукало видання Укрінформ. Автор обширного матеріалу розповідає про низку унікальних святинь, які відвідують паломники...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *