Як правильно проводити батьківську суботу?

Як правильно проводити батьківську суботу?

 |   | 

Батьківська субота — узагальнене поняття дня посиленого поминання покійних.

Цього дня вся повнота Церкви молиться за упокій душ померлих православних християн. Нам – живим – цей день пам’яті наших близьких і тих, кого ми любимо потрібно по можливості провести в молитві. Лейтмотив усіх молитов за упокій – прощення гріхів. Мертві вже не можуть каятися і просити прощення, проте ми можемо докласти всіх зусиль і молити Бога про милість до них. І Господь може змінити долю померлої людини.

В батьківські суботи по можливості потрібно відвідати заупокійну Літургію та панахиду, молитися під час богослужіння не тільки за наших близьких, але і за всіх померлих православних християн, після цього відвідати кладовище і там здійснити вже приватну молитву – панахиду, літію або, якщо дозволяє час, прочитати 17-у кафізму Псалтиря. Це найголовніше. А щодо трапези – церковними правилами ця сторона життя ніяк не регламентується. Правило одне – помірність. У всьому. І не забувайте: головне в цей день – молитва.

Чому в Церкві моляться за померлих людей?

Християни вірять в життя душі після смерті. Але посмертна доля людської душі може бути різною.
І якщо при житті людина жила неправедно, її душа після смерті буде страждати від наслідків гріхів, скоєних людиною під час земного життя. А покаятися і виправити себе людина після смерті вже не може, так як душа позбавлена ​​тіла. Але вона може змінитися завдяки зусиллям тих, хто залишився на землі і з ким зберігається зв’язок любові і пам’яті.

Справа в тому, що Церква – це не просто формальне об’єднання людей, віруючих в Бога.

Християни становлять в Церкві єдиний організм, в якому стан одного органу визначає самопочуття всіх інших. Але допомогти хворому може тільки здоровий. В цьому суть молитви за іншу людину, живого чи померлого – неважливо.

Припустимо, наш ближній був за життя гнівливим, любив злословити, пиячив і чревоугодничав, був жадібним. Значить, ми повинні навчитися утримуватися від гніву, утримувати свою мову від злих речей, дотримуватися постів, роздавати милостиню. Простіше кажучи, потрібно самому почати жити по-християнськи і тим самим отримати можливість ділитися цим життям з нашими покійними через любов до них і молитву.

За матеріалами foma.in.ua

(Переглядів: 16 )

Читати більше

“Союз Українок” отримав Патріаршу Благословенну грамоту 14 жовтня 2018 року, в день свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, в місті Мукачево відбулось святкування 25-річчя Мук...
П’ятидесятниця (рос.) 27 мая 2018 г. — Пятидесятница (День Святой Троицы). Пятидесятница (День Святой Троицы) — один из важнейших христианских праздников, в который ...
На Тячівщині ураган пошкодив найстаріший дерев’яний храм На Тячівщині у селі Колодне ураган пошкодив одну з найстаріших дерев'яних церков України. Гілки столітнього дуба впали на дах дерев'яної споруди у с. ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →