Як правильно відсвяткувати Трійцю?

Як правильно відсвяткувати Трійцю?

 |   | 

Побутують різні повір’я, пов’язані зі святкуванням Трійці. Люди стурбовані напередодні свята, як прикрасити будинок, які трави і де розмістити, що освячувати у храмі і в якій кількості.

Все це за давньою традицією пов’язано з Трійцею, але не є її суттю. А ось про суть свята, на жаль, багато хто і не замислюються.

Що ми відзначаємо в цей день? День гербарію або День ботаніка?

 
День Святої Трійці святкується на 50-й день після Великодня. У цей день ми згадуємо подію, яка сталася через п’ятдесят днів після Воскресіння Христового – Святий Дух зійшов на апостолів, і вони відправилися проповідувати Христа Воскреслого всім народам у всіх землях.

 У цей день віруючі відзначають день народження Церкви, тому ми і прикрашаємо храми квітами, встеляємо підлогу травами і гілками, символічно вказуючи на великий задум Божий – перемогу життя над смертю, добра над злом.

Понад дві тисячі років тому Господь Бог залишив нам, грішним, розраду і втіху – Свою Церкву. Це найбільший і неоціненний дар. Ми маємо надійний корабель в бурхливому морі життя. Ми не залишені на призволяще долі, не залишені, а знаходимося в надійних руках Самого Господа і маємо помічниками всіх святих нашої Церкви.

Це воістину найвища милість Божа до грішної людини і величезна радість.

Церква дає кожному з нас шанс стати людиною. Справжньою людиною. І тільки в лоні Церкви це можливо. Ми перетворюємося завдяки щедрим дарам і благодаті Божій, яка перебуває в храмі під час Святих Таїнств, під час молитви.

Ми міняємо себе, відповідно, змінюється наше життя.

Ось за цю милість і потрібно дякувати Господу Богу нашому Іісусу Христу в день Святої Трійці.

А наше бажання змінитися, послухати Христа, прийняти Його вчення буде кращим подарунком Творцеві і Батькові Церкви.

Принесемо ж в цей святковий день до храмів разом з ароматними травами і квітами пахощі нашої душі, радісної у Господі, що славить Його, що вихваляє Його Церква.

І нехай Всемилостивий Господь наповнить нас Своїми щедротами і пошле нам всім Утішителя, Подателя життя – Духа Святого, Який очистить нас від усякої скверни і вдихне в нас життя нове. 

АиФ Украина

(Переглядів: 7 )

Читати більше

Благовіщення перед Великоднем: що можна робити і чого робити не слід, як поститися? На це запитання виданню "Православная жизнь" відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії. "Благовіщення - це одне з найбільших (т...
Гучний скандал набирає обертів навколо УПЦ КП Гучний скандал набирає обертів навколо найпатріотичнішої «церкви» – УПЦ КП. Нещодавно стало відомо, що «Київський Патріархат» збуває гуманітарну допом...
Чи потрібно у церкві платити за треби? Розгорнуту відповідь на це запитання Спілці Православних Журналістів надав Доктор богослов'я ієромонах Іоанн (Курмояров). Чому вінничанин подав до ...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.