Як правильно відсвяткувати Трійцю?

Як правильно відсвяткувати Трійцю?

 |   | 

Побутують різні повір’я, пов’язані зі святкуванням Трійці. Люди стурбовані напередодні свята, як прикрасити будинок, які трави і де розмістити, що освячувати у храмі і в якій кількості.

Все це за давньою традицією пов’язано з Трійцею, але не є її суттю. А ось про суть свята, на жаль, багато хто і не замислюються.

Що ми відзначаємо в цей день? День гербарію або День ботаніка?

 
День Святої Трійці святкується на 50-й день після Великодня. У цей день ми згадуємо подію, яка сталася через п’ятдесят днів після Воскресіння Христового – Святий Дух зійшов на апостолів, і вони відправилися проповідувати Христа Воскреслого всім народам у всіх землях.

 У цей день віруючі відзначають день народження Церкви, тому ми і прикрашаємо храми квітами, встеляємо підлогу травами і гілками, символічно вказуючи на великий задум Божий – перемогу життя над смертю, добра над злом.

Понад дві тисячі років тому Господь Бог залишив нам, грішним, розраду і втіху – Свою Церкву. Це найбільший і неоціненний дар. Ми маємо надійний корабель в бурхливому морі життя. Ми не залишені на призволяще долі, не залишені, а знаходимося в надійних руках Самого Господа і маємо помічниками всіх святих нашої Церкви.

Це воістину найвища милість Божа до грішної людини і величезна радість.

Церква дає кожному з нас шанс стати людиною. Справжньою людиною. І тільки в лоні Церкви це можливо. Ми перетворюємося завдяки щедрим дарам і благодаті Божій, яка перебуває в храмі під час Святих Таїнств, під час молитви.

Ми міняємо себе, відповідно, змінюється наше життя.

Ось за цю милість і потрібно дякувати Господу Богу нашому Іісусу Христу в день Святої Трійці.

А наше бажання змінитися, послухати Христа, прийняти Його вчення буде кращим подарунком Творцеві і Батькові Церкви.

Принесемо ж в цей святковий день до храмів разом з ароматними травами і квітами пахощі нашої душі, радісної у Господі, що славить Його, що вихваляє Його Церква.

І нехай Всемилостивий Господь наповнить нас Своїми щедротами і пошле нам всім Утішителя, Подателя життя – Духа Святого, Який очистить нас від усякої скверни і вдихне в нас життя нове. 

АиФ Украина

(Переглядів: 13 )

Читати більше

Позиція Церкви: чи можна їсти яблука до Яблучного Спаса? В цьому році багато плодових культур дозріли раніше звичного терміну. Спекотна погода і рясний полив посприяли цьому. Дозріли і яблука. Від деяких вір...
УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ ВІЗИТУ КАРДИНАЛА П’ЄТРО ПАРОЛІНА ДО РОСІЇ Анатолій БАБИНСЬКИЙ Візит Держсекретаря Ватикану до Росії – подія, яка провокувала чимало інтригуючих повідомлень в світових і українських медіа....
Кілька тез про Патріархат УГКЦ Активність та діяльність мирян є важливою складовою для відновлення наших традицій та побудови патріархату УГКЦ. Так вважає голова Українського патріа...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →