Як правильно відсвяткувати Трійцю?

Як правильно відсвяткувати Трійцю?

 |   | 

Побутують різні повір’я, пов’язані зі святкуванням Трійці. Люди стурбовані напередодні свята, як прикрасити будинок, які трави і де розмістити, що освячувати у храмі і в якій кількості.

Все це за давньою традицією пов’язано з Трійцею, але не є її суттю. А ось про суть свята, на жаль, багато хто і не замислюються.

Що ми відзначаємо в цей день? День гербарію або День ботаніка?

 
День Святої Трійці святкується на 50-й день після Великодня. У цей день ми згадуємо подію, яка сталася через п’ятдесят днів після Воскресіння Христового – Святий Дух зійшов на апостолів, і вони відправилися проповідувати Христа Воскреслого всім народам у всіх землях.

 У цей день віруючі відзначають день народження Церкви, тому ми і прикрашаємо храми квітами, встеляємо підлогу травами і гілками, символічно вказуючи на великий задум Божий – перемогу життя над смертю, добра над злом.

Понад дві тисячі років тому Господь Бог залишив нам, грішним, розраду і втіху – Свою Церкву. Це найбільший і неоціненний дар. Ми маємо надійний корабель в бурхливому морі життя. Ми не залишені на призволяще долі, не залишені, а знаходимося в надійних руках Самого Господа і маємо помічниками всіх святих нашої Церкви.

Це воістину найвища милість Божа до грішної людини і величезна радість.

Церква дає кожному з нас шанс стати людиною. Справжньою людиною. І тільки в лоні Церкви це можливо. Ми перетворюємося завдяки щедрим дарам і благодаті Божій, яка перебуває в храмі під час Святих Таїнств, під час молитви.

Ми міняємо себе, відповідно, змінюється наше життя.

Ось за цю милість і потрібно дякувати Господу Богу нашому Іісусу Христу в день Святої Трійці.

А наше бажання змінитися, послухати Христа, прийняти Його вчення буде кращим подарунком Творцеві і Батькові Церкви.

Принесемо ж в цей святковий день до храмів разом з ароматними травами і квітами пахощі нашої душі, радісної у Господі, що славить Його, що вихваляє Його Церква.

І нехай Всемилостивий Господь наповнить нас Своїми щедротами і пошле нам всім Утішителя, Подателя життя – Духа Святого, Який очистить нас від усякої скверни і вдихне в нас життя нове. 

АиФ Украина

(Переглядів: 5 )

Читати більше

КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ РЕЛІГІЙНИХ СВЯТ Чому ми з комуністичниим запалом противимось комерціалізації релігійних свят? Який хоч один мінус у комерціалізації Різдва, наприклад в Америці? Ні Са...
Предстоятель УПЦ дав настанови про піст і молитву (+відео) Піст — це час інтенсивної ходи до Бога. У підготовчі тижні до Великого посту Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів для чого людині постити і як це ...
Хто посяде місце Філарета? Епохальні зміни, на порозі яких стоїть «Київський патріархат», можуть або змінити обличчя цієї релігійної організації, або взагалі знищити її. Йдеться...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *