Як прикрасити будинок на Трійцю та як відзначати свято!

Як прикрасити будинок на Трійцю та як відзначати свято!

 |   | 

трійцяЯк прикрасити будинок на Трійцю
У цей день віруючі несуть до хати зелені гілки, букети лугових квітів. У різних куточках України прикрашають на Трійцю житло гілочками клена і липи, листям лопуха, м’яти і папороті, чебрецем, любистком, волошками. Можна кинути траву на підлогу, можна закласти за ікону, можна сплести вінок і повісити його на вікно або на двері. Незаміжні дівчата можуть покласти траву під подушку, а заміжні жінки – під матрац – щоб відганяти зло. Також прийнято прикрашати свої будинки і церкви гілками берези. Молоде листя дерева символізує молодість і життя, а його білий колір – чистоту помислів віруючих.

Як відзначати Трійцю
Свята Трійця називається також днем зелених святок. До свята готуються заздалегідь, намагаються позбутися від непотрібних речей. У цей день прийнято ходити в храм, щоб помолитися і освятити зелені гілки і букети трав і квітів. Освячені в храмі квіти не викидають, а зберігають за іконами як обереги від ворогів і поганого глаза. Также вважається, що троїцка зелень оберігає будинок під час грози. Після ранкової служби, будинок освячують святою водою, щоб відлякати злих духів.

У будинках накривають святкові столи, запрошують гостей. Традіційно в цей день готують страви з яєць і салати з великою кількістю зелені. Вважається, що така їжа в «зелене» свято додасть життєвих сил. Але головним блюдом є коровай. Вважається, що він має цілющі властивості, тому навіть найдрібніші шматочки короваю не викидають, а висушують і їдять при хворобах.

Після застілля наші предки в цей день влаштовували масові гуляння. Молоді люди співали пісні, водили хороводи, ворожили. Незаміжні дівчата в цей вечір могли зустріти свого судженого.

(Переглядів: 165 )

Читати більше

Цікаві факти з релігій світу! У Седлеці (Чехія) є каплиця, повністю оброблена людськими кістками і черепами.У світі найбільш поширені три релігійних течії - християнство, іслам і і...
Сім Вселенських соборів (рос.) 31 мая Церковь чтит память святых отцов – участников семи Вселенских соборов. С апостольских времен Церковь решает все насущные вопросы на собр...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *