Як єпископ Віктор Бедь в УПЦ КП просився

 |   | 

бедьУ світлі звернення Української Автокефальної Православної Церкви, вважаю за необхідне дещо зосередити свою увагу на представниках вказаної релігійної організації. Оскільки я є жителем Закарпаття, зупинюся на деяких цікавих аспектах із життя та діяльності відомого закарпатського єпископа УАПЦ Віктора Бедя.
Нинішній владика Віктор з 2004 року, як повідомляє сайт його єпархії аж до 2013 року перебував у клірі Української Православної Церкви. Там він отримав дияконську та священицьку хіротонії. Згодом, з благословення спочилого Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира (Сабодана) в Греції приймає чернечий постриг та стає архімандритом. Після смерті митрополита Володимира, як повідомляє офіційна біографія владики Віктора: «зважаючи на низку нових обставин, що виникли у внутрішньо-церковному житті УПЦ МП, зокрема зазнавши тиску та гонінь з боку Московського патріархату за проукраїнську позицію щодо необхідності дієвого подолання розділення православних в Україні та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Церкви, дотримуючись встановлених церковних канонів, 14 листопада 2014 року архімандрит Віктор Бедь вийшов за штат Елладської Православної Церкви щоб і надалі продовжити своє служіння та діяльність в Україні.
3 червня 2015 року Архієрейський собор Української Автокефальної Православної Церкви (прабатьківської Церкви Мучениці українського народу) розглянув заяву архімандрита Віктора Бедь, прийняв його до свого кліру та призначив адміністратором новоствореної в Закарпатській області Карпатської єпархії УАПЦ». Вже після цього відбулася його хіротонія у єпископа.1
Вище була наведена офіційна біографія владики Віктора. Ця постать є відомою не тільки в Україні, але й в багатьох інших країнах. Є дуже багато різних публікацій з приводу його діяльності та й взагалі щодо його персони, як такої. Усе це доволі легко можна знайти в інтернеті. На цьому немає бажання зупинятися.
Хочу зосередити увагу читача на доволі цікавому факті з біографії закарпатського архієрея, яка до останнього часу була, здається, лишень на рівні чуток. Це намагання ще тоді архімандрита Віктора перейти до Української Православної Церкви Київського Патріархату, яку очолює патріарх Філарет (Денисенко) з подальшим висвяченням на єпископа в Закарпаття.
Після того, як рішенням Священного Синоду УПЦ, кліриком якої, як вже було сказано вище, протягом майже 10 років був нинішній єп. Віктор, була зупинена діяльність Ужгородської Української Богословської Академії, яка рахувалась вищим навчальним закладом УПЦ, а сам архімандрит Віктор був заборонений у священнослужінні. Він потім довго писав і намагався доводити, що був на момент заборони його у священнослужінні кліриком вже іншої Церкви, але сам факт резонансу, який був навколо його постаті приховати неможливо.
Взагалі зносини до переходу в УАЦП архімандрита Віктора Бедь з УПЦ КП були доволі тісними. В 2014 році він вручив диплом доктора філософії УУБА одіозному митрополиту Київського Патріархату Луцькому і Волинському Михаїлу (Зінкевичу), студенти Волинської духовної академії КП мали навчатися в УУБА (скоріш за все, вже не навчаються), відбувалися конференції, форуми тощо.
Коли з боку УПЦ почалися дії щодо архімандрита Віктора за його загравання в автокефалію, він почав шукати шляхи виходу з цієї ситуації, оскільки розумів, що може бути взагалі позбавлений священного сану. Одним з таких шляхів він бачив своє прийняття до УПЦ КП. Так, 23 січня 2015 року він їздив до патріарха Філарета з проханням прийняти його в свою юрисдикцію. Але, дивлячись на те, що він все ж таки був прийнятий УАПЦ, можна вважати, що патріарх Філарет дав йому негативну відповідь.
3Усі ці слова, сказані мною вище були б лише догадками, якби не одне «але». 9 липня 2016 року на своїй сторінці у фейсбуці єпископ Віктор Бедь у коментарях написав: «Єпископська спадковість УПЦ КП – це спадковість по лінії Російської Православної Церкви… І з цим є цілий ряд проблем на міжцерковному рівні…». На що отримав доволі цікаву відповідь офіційного речника УПЦ КП архієпископа Євстратія Зорі, який написав: «Чому ж Ви від нього (патріарха УПЦ КП Філарета — ред.) єпископства шукали, якщо все так? Чи місце сидіння визначає точку зору?». Так, звісно, це коментарі і не офіційна інформація з печаткою, бланком та підписом, але на сьогоднішній день, соціальні мережі дедалі частіше відіграють роль офіційного рупора як в державі, так в тому числі і в Церкві.
Таким чином, якщо просто описати історію перебування єпископа Віктора Бедя у різних юрисдикціях, то вона виглядатиме так:
1. Українська Православна Церква (визнана Вселенським Православ’ям).
2. Елладська Православна Церква (визнана Вселенським Православ’ям).
3. Українська Православна Церква Київського Патріархату —невдала спроба там опинитись (не визнана Вселенським Православ’ям).
4. Українська Автокефальна Православна Церква (не визнана Вселенським Православ’ям).

Усі ці дуже часті юрисдикційні зміни о. Віктора, а тепер вже єпископа, на мій погляд, можуть свідчити про те, що людина просто заблукала. Ні для кого не секрет в Закарпатті, що після прийняття чернецтва, він шукав максимальної автономності по відношенню до себе та свого закладу. Іншими словами, щоб ніхто не втручався в його бізнес. Головною ж його метою було єпископство. Можливо, десь у глибині душі владика і справді ще держслужбовець, юрист, мирянин, але не людина в священному сані. Навіть облачення йому не йде. Політичний або громадський діяч (про це красномовно свідчать його дописи як на офіційному сайті єпархії, так і на власній сторінці в фейсбуці), в залежності від ситуації в країні, обирає для себе місце служіння. Це в народі називається пристосуванством. Можу припустити, що якби в Україні ще була б якась Православна Церква (не УПЦ, УПЦ КП чи УАПЦ), а УАПЦ свого часу не висвятила б його на єпископа, він би перейшов туди. На жаль для єпископа Віктора, факти — річ вперта.2
Отримавши благодать священства у «Московському Патріархаті в Україні», як називає сам єпископ Віктор УПЦ, отримавши за дуже короткий термін високий сан архімандрита, він сьогодні немов оскаженілий звір пише усілякі наклепи та дезінформує людей щодо життя та діяльності Української Православної Церкви. Це дуже дивно, на мій погляд. Постійно провокувати ненависть до УПЦ, до вірян цієї Церкви, але в той самий час казати про єдину Помісну Церкву, про об’єднання і про мир — це, окрім когнітивного дисонансу, нічого не викликає. Думаю, об’єднання владиці точно не потрібно, бо тоді його дописи будуть лише містити відомості про панахиди за усіма діячами, історичними подіями тощо та богослужіннями, а це, звісно ж, нікому не цікаво.
Сьогодні, у день пам’яті святих апостолів Петра і Павла, щиро бажаю єпископу Віктору наслідувати приклад апостола Павла, який з гонителя Христа, став Його ревним послідовником. Впевнений, що владика Віктор людина непогана, але, на жаль, просто поки що блукає десь біля справжньої церковної огорожі.
Якщо би владиці Віктору була запропонована та здійснена хіротонія в УПЦ, то ця Церква була б сама прабатьківська, сама канонічна. Якщо би він отримав єпископське свячення в Київському Патріархаті, то самим прабатьківським був би Київський Патріархат.
Шкода, що така талановита людина знаходиться поза Церквою у розколі, а розкол, як вчить Православна Церква є хибним та обманним шляхом.
Повертайтесь в лоно Церкви прабатьківський Ви наш!

З повагою та шаною Хомич О.А., м. Київ

(Переглядів: 2 072 )

Читати більше

Стежина добра (відео) https://www.youtube.com/watch?v=jICdUsdGijEМинулого тижня, з вівторка, 21 червня, до суботи, 25 червня, у селі Осій на турбазі «Смерековий камінь», що...
Єпископ Варсонофій відвідав військових з 128-ї Закарпатської ОГПБр в зоні проведення АТО. З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета , єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій з 20 по 26 липня 2017...
В Мукачівській єпархії моляться за спокій душі спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира В сьогоднішній день, день першої річниці блаженної кончини нашого Першосвятителя і отця, Блаженнішого Володимира (Сабодан) (23.11.1935-05.07.2014), Ми...

Про автора

Коментарі

 1. Давид 19.08.2016 at 18:02

  Знаю цього псевдоєпископа особисто бо певний час в його закладі працював. Ой, слава Богу, що я звідти пішов. Працювати приходилось за мізерну зарплату, а роботи куча. Але не про те. Цей псевдоєпископ ще писав неодноразово листи до патріарха Варфоломія про пряме підпорядкування Константинополю і на всіх внутрішніх документах (т.я. дипломи, всілякі бумажки) ще до прийняття писалось Вселенська патріархія. Патріарх Варфоломій не дурний таке “чудо” приймати все йому відмовляв або уникав відповіді. Ще хотілось сказати про чудо псевдоєпископа. До того як стати кліриком УПЦ псевдоєпископ Віктор був ЩИРИМ греко католиком і духовним чадом місцевого покійного тепер уніатсткого єпископа Івана Маргітича.

 2. Дьодьо 25.07.2016 at 10:48

  Що всі з тим Бедем заладили? Це ж справжнісінький аферист в рясі. Молиться за кого попало. Міняє храми, церкви як ні в чому не бувало. В його так званій єпархії всі або перебіжчики, або завербовані ним же молоді русини, які віддали свої земельні участки під будівництво його храмів, або псевдопатріоти. Це бізнесмен, який своє ніколи не втратить. Грязні гасла, статті, коментарі, скандали – це все його повітря!!! Він без них ніхто і ніщо в своїй же церкві. Бережіться цього вовка у овечій шкурі…

 3. щетойбедь 25.07.2016 at 10:14

  Це жах. Живу в Ужгороді і відвідую різні храми різних конфесій. Головним критерієм для мене є той храм де говорять про ЛЮБОВ, про ДОБРО. Але спостерігаючи що творить ця людина і про що він проповідує стає гидко на душі. Злость, ненависть, неЛЮБОВ, неДОБРО, лиш виходять з уст цього “священника”. Як так можна? З таким “єпископом” я б не хотів бути поряд навіть у РАЇ.

 4. Сергей Иванович г. Днепр 25.07.2016 at 00:15

  И ещё один момент.
  Я может быть и не совсем владею необходимой информацией о деятельности этого человека в качестве епископа в Закарпатье,но очень сильно наслышан о его деятельности ещё в бытность священника.
  Так нельзя! Это кошмар! Ужас!

  Есть политические проститутки,которые бегают из одной партии в другую,а судя по данной статье,Бедь,если можно так сказать,церковная или же религиозная проститутка – бегает из одной конфессии в другую.
  Простите за такие слова.

 5. Сергей Иванович г. Днепр 25.07.2016 at 00:10

  Считаю,что не долго осталось ждать и народ сам выгонит этого Бедя.
  Ну нельзя же такое беззаконие творить безнаказанно! Прости и вразуми его Господи!

 6. Istvan 24.07.2016 at 19:18

  Бедь дуже великий лобіст. Це у всій Україні знають всі! То він в УПЦ МП, то в УПЦ КП, то в УАПЦ. Для нього це, як “добрий день” сказати. Дивує та обставина, що попри свою інтелектуальну складову, він є ніяким адміністратором в сенсі церковного керівництва. Київ від нього вигамагає статистику по діяльності він її і дає, проте за його діями слідують тільки агресія і розпалювання релігійних війн. “Сміхотерапевт” він ще той! А сприводу майбутнього УАПЦ на Закарпатті, то його розвиток цілком можливий, але не під приводом цього керівника!!!

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *