Новини УПЦ КП

Єпископ Варсонофій з архіпастирським візитом відвідав Пилипець

21 вересня 2018 року , в день двунадесятого свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій з архіпастирським візитом відвідав с.Пилипець , Міжгірського району , де при молитві сотень віруючих , очолив святкову Божествену літургію святителя Іоана Золотоустого. На паперті храму свого Архіпастиря зустріли наймолодші прихожани – місцеві діточки , які вручили Владиці запашний коровай та віршами подякували за святковий єпископський візит. Настоятель храму протоієрей Василь Калічин вручив Преосвященнійшому Варсонофію хрест, запросивши очолити святкове богослужіння. Під час Літургії Архіпастирю  співслужили : Благочинний Хустсько-Тячівського благочиння протоієрей Ігор Пістун , секретар-референт Закарпатської єпархії ієрей Павло Михальчук, настоятель храму Василь Калічин та запрошене духовенство з Дрогобицько-Самбірської єпархії. Під час Літургії, за встановленою традицією, духовенство вознесли молитви за мир в Україні, за військо нашої Держави та за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.Цього дня до Таїнств Сповіді та Причастя приступило велика кількість дітей та дорослих. По завершенню Богослужіння відбувся велелюдний хресний хід навколо храму з читанням Євангельських оповідей , після яких єпископ Варсонофій рясно окроплював прихожан святою водою.По завершенню хресної ходи Архіпастир звернувся до парафіян з повчальною проповіддю, та подарував прихожанам образки Пресвятої Богородиці “Єрусалимської”, що були  привезені зі Святої Землі, по чому прозвучало уставне многоліття.

Після звершення Літургії в місцевому храмі, Архіпастир з духовенством та мирянами попрямували до “перлини Закарпаття” – водоспаду “Шипіт”, біля якого  владика Варсонофій, очолив молебень в каплиці на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” УПЦ Київського Патріархату. Його Преосвященству співслужили: Благочинний Хустсько-Тячівського благочиння протоієрей Ігор Пістун, секретар-референт Закарпатської єпархії ієрей Павло Михальчук, настоятель каплиці Василь Калічин та запрошене духовенство з Дрогобицько-Самбірської єпархії. Під час молебня соборно молились за Святійших Патріархів Філарета та Варфоломія та за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, а також за захисників Держави нашої, волонтерів та мирних жителів, що проживають на сході України, за українські родини та їх добробут. По завершенню, єпископ Варсонофій, звернувся до вірян з повчальним словом на тему свята, та подякував всім присутнім за спільну молитву.

Нагадаємо : Парафія Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району у 2015 році змінила своє підпорядкування – вийшовши зі складу Хустської єпархії УПЦ Московського Патріархату,  та на загальних зборах  прийняла рішення , про перехід в лоно Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Прес-служба Закарпатської єпархії.

(Переглядів: 14 )