Закарпатські єпископи римсько- та греко-католицької єпархій звернулися до вірян

Закарпатські єпископи римсько- та греко-католицької єпархій звернулися до вірян

 |   | 

Дорогі брати і сестри,

протягом останніх років наші Церкви зверталися до всіх жителів Закарпаття та цілої України з батьківською турботою, відмовитись від шкідливої практики – прикрашання гробів померлих пластиковими квітами та вінками. Сьогодні ми хочемо щиро подякувати всім тим, які відгукнулися на наше прохання і відмовились від пластикових вінків та квітів. Щираподяка всім священикам, які допомогли поширити цю важливу ініціативу, екологам, комунальникам, всім працівникам засобів масової інформації та підприємцям, які зрозуміли шкідливий вплив на довкілля цієї продукції.

Однак, проблема, нажаль, не зникла. І саме тому в цих днях, коли ми в особливий спосіб будемо вшановувати пам’ять про померлих, хочемо вкотре наголосити, що для померлих родичів та друзів саме головне – це щира молитва! А для нас з вами, живих,головне – це не забруднене довкілля, чисте повітря і гармонійне співжиття з природою, яка є Творінням Бога. Ми, християни,повинні бути відповідальні за себе, ближніх і за все Боже створіння.

Подорожуючи Європою ви можете відмітити, що такої великої кількості пластикових квітів та вінків на кладовищах там немає ніде. В Європі подібний пластик спалюють у котельнях з відповідними фільтрами, які вловлюють шкідливі речовини. Нажаль у нас такого немає і викиди потрапляють у довкілля. Це призводить до суттєвого забруднення навколишнього середовища та до чисельних загроз для здоров’я та життя людей. Не секрет, що при згорянні пластмаси виділяються різні токсичні речовини, а саме діоксини, які призводять до виникнення онкозахворювань. Церква не може мовчати, якщо йдеться про гріх проти життя. Не вбиваймо самі себе!

Ми діти прекрасного Карпатського краю повинні з особливою відповідальністю ставитися до природи як Божого створіння. Наші діди та батьки завжди відзначались великою любов’ю та повагою до природи.

Живі квіти, щира молитва за душі померлих та жива віра у Воскреслого Спасителя, Котрий своєю смертю дарував життя нам та усьому створінню – це найкращий букет, з яким ми повинні відвідати цвинтар.

Благословення Господнє на Вас!

Єпископ МІЛАН Шашік
Мукачівський єпископ, голова комісії в справах екології
Мукачівської греко-католицької єпархії

Єпископ АНТАЛ Майнек
Ординарій Мукачівської дієцезії, Голова комісії з екології та мігрантів
Римсько-католицької Конференції єпископів України

(Переглядів: 11 )

Читати більше

Через “рішення Трампа щодо Єрусалиму”, в Назареті не святкуватимуть Різдво Мер Назарета Алі Салам наказав відмінити всі святкові заходи, присвячені Різдву Христовому на знак протесту проти перенесення столиці Ізраїлю до Єруса...
На Міжгірщині молитвоно вшанували пам’ять Августина Волошина 17 березня 2019 року, в рамках відзначення 80-ої річниці проголошення державної незалежності Карпатської України (14 – 15.03.1939 – 28.10.1944) та 145...
Паломництво до Святої Землі краще відкласти – рекомендують в УПЦ Паломники з України, які мають на меті відвідати святині Святої Землі, попереджуються про небезпечну ситуацію на Західному березі рiчки Йордан та у Сх...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →