«Зупинись на мить, бо це «тепер»!

«Зупинись на мить, бо це «тепер»!

 |   | 

Здавалося б, що назва звучить, як лого якоїсь компанії, акції чи девіз окремої людини. Та ні, це трошки інше… Спробуємо це відкрити з іншого ракурсу.

Мить…мить…мить…і її немає. Сказавши це, ми вже певним чином її втрачаємо. Мить − це не філософська категорія, а реальний «втікаючий» від нас простір і час! Ми зупиняємося, а вона йде, летить, минає. Зупинись! − можливо я кричу, та ніби у безодню… Ніякої віддачі чи зміни. Як було так і є. Дивно, що може бути, граючись словами. Я ніби говорю, можливо, щось змінюю та ні… все як і було. Отже, мить з одного бачення − це те що є, а з іншого − те чого уже немає. Вона ніколи не повернеться.

Мить – це те, що могло бути, але його вже немає, і те, що буде, але його теж ще не має. Мить − це тепер.

Дивно,. напевно… Та чому б так не казати і не думати?! Адже, ми теж є певним чином дивні. МИ не радіємо тому, що нам дано. Ми шукаємо того, чого можливо навіть не існує. Чого в нас ще немає часто. Та чогось, не вміємо радіти і помічати те, що так близько біля нас. Що вже є! Достатньо просто простягти свої руки, і ти тримаєш це. Але ж ні… ми шукаємо важкіших шляхів, поворотів. Ми перестали помічати маленькі дрібниці цього життя. Ми очікуємо чогось великого, грандіозного.

Піст − це найкращий час, щоб зупинитись, змінитись. Це час не тільки утримання від їжі, − головне – це зміна. Зміна себе та свого серця. Переосмислення свого життя, своїх вчинків, переоцінення головних цінностей. Всім нам потрібно цінувати кожну мить цього життя… зупинятись, думати і впевнено та наполегливо іти до Бога. За допомогою посту, ми можемо наблизитись до Бога, стати на ступеньку ближче. Може лише на одну, але стати. Але для цього потрібно одне, і найвадливіше − вірити.

“Пост доставляет уму трезвенность, а молитва есть оружие ума, которым он отгоняет от себя невидимых супостатов” − епископ Игнатий (Брянчанинов).

Піст − це не тільки певний момент, термін утримання. Та не тільки в піст треба утримуватися від гріхів та спокус. Завжди люди кажуть, ось я тримаю піст, не слухаю музику, не гуляю, не роблю нічого, що марно тратить мій час. Я приділяю більшу увагу молитві, духовному, утримуюся в їжі і тому подібне. Святитель Василій Великий пише у своїх працях, що не потрібно сприймати піст тільки через призму їжі, адже і диявол теж нічого не їсть, але продовжує грішити!

Піст – це не час, коли ми повинні одягати і носити маску, а потім знімати її.

Та тільки-но закінчується піст, всі зразу роблять те, що робили до нього. Тому виникає питання – для чого?! Для чого тримати піст і утримуватися? Якщо потім ви повертаєтеся до того стану, в якому були. Це виглядає ніби ви робите це на показ іншим людям, одягаєте маску. А далі знімаєте її. Нам всім потрібно зупинитися і змінити це, поки цей показ не увійшов у звичайний режим нашого життя.

 

«Зупинись на мить, бо це «тепер»!

(Переглядів: 61 )

Читати більше

Аморальність, котра не карається… Або як спиваються студенти УжНУ «Чи ж не розуміють всі ті, хто чинить безправ’я, хто мій люд поїдає? Вони хліб Господній їдять, та не кличуть Його…»Книга Псалмів: Псалом 13.4Мета, ма...
Помісна Церква в Україні під диктовку влади – реальність чи іллюзії? Спроба №1З початку незалежності України чималої актуальності набуло гасло: «Незалежній державі – незалежна Церква». Автором цієї тези є перший президе...
Відповіді на актуальні питання про Великий піст Навіщо дотримуватися посту і обмежувати себе? Як не перетворити піст на дієту? Головні правила постування для сімейних людей. Кому можна послабити тіл...

Про автора

Залишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *